Мечтата на всяка домакиня
iliana - специалист
разбрах че има изолирани тръби за печка, които дори когато гори са студени отвън-а това би решило проблема ми и няма да има последствия за плоскостите дори и да са близо. ако някой знае повече за тези тръби и на какви цени са, ще съм благодарна
masteradmin - майстор
Аз лично мисля, че влагата е много по опасна за ПДЧ и МДФ. Не мисля че топлината им вреди освен ако не сложиш нагорещен тиган отгоре.
По добре виж да не се мокрят.
ABel - напреднал
Ами като чета твоя проблем, все едно описваш моя на вилата. Аз съм решил (но не съм го направил все още) да сложа върху шкафчетата тънък лист азбест (имам такъв останал от баща ми, та предполагам че се продава). Понеже са високо, като го отрежа една идея по-малък от дълбочината на шкафа, няма да се вижда, а ще изолира идеално. Относно мивката, виж какво направих:

Прикачен файл

_4.jpg
Сега ( без шкафчетата )
_4.jpg (45.19 KиБ) Видяна 4450 пъти

Прикачен файл

_3.jpg
Решението за старата мивка :)
_3.jpg (51.85 KиБ) Видяна 4450 пъти

Прикачен файл

_2.jpg
На мястото на гардероба стана толаетна и баня
_2.jpg (50.28 KиБ) Видяна 4450 пъти

Прикачен файл

_1.jpg
Заварено положение
_1.jpg (47.71 KиБ) Видяна 4450 пъти
Тани - модератор
Ами това е най-доброто решение! Няма смисъл да се вгражда мивка в шкафовете! При тебе добре се е получило! Облицовал си я във фаянс като професионална кухня! Почистването ще е изключително лесно! Малко от това сигурно ще се изгуби уюта , но това зависи и от останалите мебели и аксесоари!
velsi - Почетен майстор
Откажи се от този АЗБЕСТ! Вреден материал, канцерогенен, отдавна е изхвърлен от употреба, дори мисля, че е забранен.
masteradmin - майстор
На пловдивския панаир видях такива самозабващисе фолиа с тефлон много са добри
iliana - специалист
нещо не ми стана ясно. изолираните тръби за печка не съдържат азбест. поне така разбрах. има стандартни размери слагам си ги на печката. а колкото за влагата в офиса имаме пдч и отгоре постоянно се разлива вода -няма никакъв проблем. не разбрах такива тръби откъде мога да купя-изолирани
Тани - модератор
Като изолираш тръбите ще намалиш КПД-то на печката значително! Колкото по дълги са тръбите - толкова по-добре! Дори има едни топлообменници които се слагат в самото начало на тръбите! По-добре изолирай по някакъв начин само шкафчетата! Като спомена колегата азбест се сетих , че може да сложиш накаква ламарина най добре алуминиева, на около сантиметър от шкафчетат за по добра циркулация на въздуха и съответно охлаждане!
iliana - специалист
ами как да закрепя ламарината на 1 см над шкафчетата
или отгори да я хвана над самите шкафчета
или за това фолио което ти каза да ги облепя отгоре
аз си мислих че ако са на 30-40см няма да има проблем
но си прав с тези тръби ще е студено
то не е въпрос само отгоре тръбите но нали ще се и спускат и трябва да сложа и отстрани на шкафчетата нещо- но примерно там може да е готварската печка
ами благодаря за съветите-ще се мисли още
Тани - модератор
Ами аз за отстрани на шкафчетата говорих :-D :-D :-D Отгоре няма никакъв смисъл! Можеш да я закрепиш , с видии , като между ламарината и шкафчето сложиш гайка(и) или парче тръга 1 см . А иначе 3-40 см не е чак толкова близко и фолио може да свърши работа стига да намериш!

Тема "кухн.обзавеждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: