• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
tyrnokop - специалист
Здравейте, колеги. Интересувам се съществува ли следната услуга?
Искам да си поръчам кухня. Решил съм да го направя така:
Отивам в даден дърводелски цех с визуализация какво искам, както и със скица с котировки. Обсъждаме с майстора плоскостите как ще се режат, евентуални специфики и трудности, начин на сглобяване, пробиване на технологични отвори, цвят на материала и на канта и т.н. След което един месец по-късно ми докарват кухнята в два-три кашона, пълни с плоскости, сглобки, дръжки, ножици, механизми, крепежи и т.н. Изваждам скицата, по която сме говорили предварително и си монтирам разкроените и кантирани плоскости. Нещо като бюро, закупено от Бриколаж. Разопаковаш и сглобяваш. По-долу прилагам примерна визуализация.
http://en.pro100.eu/ - сайтът на производителя на програмата

Прикачен файл

Kitchen1.jpg
примерна кухня
Kitchen1.jpg (187.24 KиБ) Видяна 10134 пъти
maroka - специалист
Съществува тази услуга разбира се, обаче с един междинен етап :)
А именно трябва да се консултираш не с майстора в цеха, а с някой проектант, който да ти изготви технически чертежи и впоследствие спесификация на отделните елементи. За конструктивните разглобки остави на него нещата :)
bisplus - специалист
Това с цел да ти стане по-евтино ли?.....зощото ако е така няма да останеш доволен от цената.
tyrnokop - специалист
Това с цел да ти стане по-евтино ли?
Точно. Ако закупя бюро от Бриколаж и след това извикам и човек за да ми го сглоби би следвало да заплатя както стоката, така и труда на човека. bisplus, обясни какво имаш предвид под
....зощото ако е така няма да останеш доволен от цената.
shadowman - майстор
Аз съм ползвал услиги за разкрой кантиране, но фирмите занимаващи се с тази дейност трудно биха се наели да правят сглобки, виж нутове и дупки за панти са ми правили. За да ти направят нужните сглобки от цеха трябва да е оборудван с нужата машина. Давайки чертеж с разкрой кухнята трябва да е раздробена на детайли, размерите трябва да са точни и без кант, (независимо какъв ще ползваш), транспорта си е за твоя сметка. Ако това нещо някой го направи ще спечелиш само от монтажа, където се вижда всичко след края. Имай предвид, че плотовете трябва да са с надмерка, също и стенния панел. Проблем който може да възникне е ако ъгъла на който правиш кухнята не е прав (аз винаги взимам шаблони и режа шкафовете по него).
Иди с проекта някъде за оферта, после попитай в някоя фирма колко ще ти излезне ако ти я разкроят (цена на детайл, кантиране на метър или както работят) и си направи сметка.
sasooooooooo - "специалист"
Искате да кажете, че ако човека си направи сам проект, купи си плоскости, занесе ги за разкрой, отвори и кант, и след това си го сглоби сам, то цената би била същата, ако просто си поръча и си я сглоби сам? :? :shock:
Интересно ми е, защото есента смятам точно така да направя. Само, че ще занеса готов чертеж с разкрой.
shadowman - майстор
така като чета май двата въпроса са едакви?... В краен случай ако ти я разкроят и кантират, ти си прекараш детайлите, сглобиш и монтираш кухнята ти излиза по-евтино. Само внимавай за грешки щото ще са на твоята глава, а всяка грешка се плаща.
silllveto - Майсторица
sasooooooooo, знаеш, че на първо място зависи от материалите. Кухня можеш да си купиш и за 500лв.
Девер ми си прави кухнята по този начин, но понеже не бързаше работата се проточи. Накрая и той не разбра колко му е струвала кухнята. Беше си взел плоскостите, оразмери ги, в цех му ги нарязаха, фолираха и кантираха. Хубавото на този вариянт е, че можеш да проявиш фантазията си :) Но пък хамалогията е голяма - трябва да си намериш евтино плоскости, да знаеш кои са по-качествени, да ги мъкнеш напред-назад, да търсиш подходящ фурнир, цветове и тем подобни, кантове и т.н. Но това пък е въпрос на мерак и нерви.
Моят опит е с плоскости от Практикер (май беше) - избрах си готови плоскости с подходящи размери и скроихме етажерка-къщичка като за рязането се обърнахме към познат дърводелец и това не е евтин вариянт. Вярно, че примерът не е подходящ за този случай, но е показателен за това от къде и какво се купува.
Успех! :)
shadowman - майстор
Силве, това което описваш голяма хамалогия. Има по-леки варианти.
silllveto - Майсторица
Хи-хи, има разбира се - да си поръчам при някой твой колега :)
Или още по-лесния - купуваш си и докато трае ремонта отиваш на море :-D (сори за спама)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Съществува ли услуга разкрой и пробиване на отвори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: