• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
maroka - специалист
Такааааа, започваме с чертежа :) Това, което ти имаш е визия, или 3Д проект ако искаш го наречи. Хосе обаче ти искат чертеж ( примерно на Ауто, или Архи КАТО), като ако се зачетеш по внимателно в сайта им трябва към чертежа да имаш и спесификация на детайлите, за да могат ТЕ да направят разкрой на необходимите плоскости:) Тоест проблема с техническата част ти остава.

Оттам нататък не видях да ти предлагат пробиване на отвори за панти, за дръжки, за водачи за чекмедже например, както и да ти направят конструктивни разглобки на шкафовете :)

Разкрой и кантиране е едно...а получаването на продукция - готова за монтаж е съвсем друга работа. Както и няма да ти нутнат рамковите врати, камо ли да ти поръчат стъклата и да ти ги сглобят. Оттам следва едно въртене с дрелка, винтове и винтонавивна от твоя страна та ум да ти зайде...не че е трудно, ама ще ти е тясно у вас :-D

PS. Нема ли некой Колега Съфорумец Варналия да ти удари едно рамо ?!

PS2. Кухнята си плачка за "преработка" като идея, визия и функционалност. Съсредоточи се върху това първоначално :)
tyrnokop - специалист
maroka, обадих се на фирмата. Оказва се, че под чертеж те разбират следното нещо: да им занеса едно листче на което да съм записал
- 5 броя гръб с размери 50 х 100
- 12 броя страници 80 х 120
- 14 броя ..... и т.н.
А това както ти ми подсказа в горните си мнения се прави от разкройчик или технолог - мебелист или ... с една дума не и от мене.
Оттам нататък не видях да ти предлагат пробиване на отвори за панти, за дръжки, за водачи за чекмедже
В сайта предлагат услуга разпробиване, но кой знае какво разбират под това.
maroka - специалист
tyrnokop написа:
maroka, обадих се на фирмата. Оказва се, че под чертеж те разбират следното нещо: да им занеса едно листче на което да съм записал
- 5 броя гръб с размери 50 х 100
- 12 броя страници 80 х 120
- 14 броя ..... и т.н.
А това както ти ми подсказа в горните си мнения се прави от разкройчик или технолог - мебелист или ... с една дума не и от мене.
Оттам нататък не видях да ти предлагат пробиване на отвори за панти, за дръжки, за водачи за чекмедже
В сайта предлагат услуга разпробиване, но кой знае какво разбират под това.
Това, което ти искат е спесификация на отделните елементи. Изготвя се от технолог, конструктор, проектант...както искаш го наречи :)
Нищо не ти пречи и ти да си го направиш...но ако ти е за сефте няма да ти лесно.
nivanov - специалист
В стила на форума ...

http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... ight=woody
http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... ight=woody

До тук една кухня и едно комп. бюро с нея ... кухнятя е изцяло с вградени уреди, бюрото беше от злоба - след 4 месеца обикаляне и гледане на "дизайнерски решения" ... ги проклех да си ползват бюрата дет са проектирали и си направих едно, което ми върши работа за меко казано смешни пари ;>

Така че - поразучи програмката, пробвай се на нещо дребно и ... нататък дерзай :>
iolly_ - специалист
На мен обаче ми направи впечатление ъгловото парче плот, което имаш на проекта. Това чудо съм го виждала само на едни полски кухни и само това парче струваше 350 лева да се поръча.

Как ще го постигнеш? Пиши, че и аз се интересувам.
shadowman - майстор
Аз съм правил тоя номер с ъглов шкаф, ефекта е малко по-различен обаче. Нямам снимка за да покажа.
maroka - специалист
Ми ефекта направо е отблъскващ...затова съм написал, че трябва да се преработи проекта. Иначе става с плот на 80 см и изглежда по този начин...само лайсните се открояват неприятно.
shadowman - майстор
Аз съм го правил без лайстни. Ползвал съм сглобки за събиране на плотове (тия които се вкопават) и много силикон. С 60 см плот отзад остава дупка,която после я запушваме с нрщо като стълбичка.
maroka - специалист
shadowman написа:
Аз съм го правил без лайстни. Ползвал съм сглобки за събиране на плотове (тия които се вкопават) и много силикон. С 60 см плот отзад остава дупка,която после я запушваме с нрщо като стълбичка.
То и така става...ама винаги си личи фугата...макар и минимална...

Затова по-добре си е едно класическо застъпване на плотовете в ъгъла. И в този случай има вариант за такова - само малко трябва да се поразместят шкафове и уреди.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Съществува ли услуга разкрой и пробиване на отвори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: