• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Sve - помощник
Да, наистина влагата в кухнята си я има, ето малко мои съвети:
- Какъв материал да използваме за шкафчетата, най-голяма амортизация получават вратичките, за това бих ви посъветвала там да вложите повече средства. Врати от MDF с PVC покритие /имитират дървени в различни цветове/ според мен е най-доброто. Следва врати ламинат с MDF профил. И последно обикновен ламинат с PVC кант. Дървото е хубаво нещо, но дали са го изсушили добре, дали е лакирано с качествен лак и т.н. са неща които разбирате късно.
- Да изолираме със силикон всяка фуга или изрязано място от кухн.плот /при вградена техника или мивка/
- Не на последно място слагам аспиратора. Когато го избирате винаги проверявайте за каква кубатура е модела и каква е мощността на двигателя. А когато го свързвате гледайте все пак да е по-близо до комина.
- Ако кухнята има добре изолирани прозорци и добра изолация по стените, за да избегнете конденз отваряйте прозорец за проветряване на помещението поне веднъж дневно.
Надявам се че съм ви била от полза.
raial написа:
Здравейте!
В моите представи фурната за вграждане трябва да е на по-високо ниво от кухненския плот. Над нея бих искала да разположа микровълновата и кухненски шкаф.
Но мои познати започнаха да ме разубеждават, защото практиката показвала, че за няколко години всичко, което е разположено над нея ще се съсипе. Вярно ли е това?
Какво ще ме посъветвате: фурна под плота или на по-високо ниво?
Този проект за кухня как се прави? Има ли РС прогрограма? Извинявам се, че не е по темата, но ми предстои ремонт на кухня и тераса. Живеея в къща, а размерите са доста нестандартни за покупка на готово кухненско обзавеждане. Мисля да го поръчам, но още не съм решила къде-какво да сложа, за да е удобно. Предварително благодаря!
Съжалявам за поста - самия проект не излезе :?
  • 1
  • 2

Тема "Къде да разположа фурната за вграждане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: