Мечтата на всяка домакиня
ssam2 - помощник
дайте идеи с какво да облицовам стените около печката където евентуално ще пръска мазнина
не искам с плочки
кухнята е изнесена на терасата и затова мисля да направя облицовката по цялата дължина на терасата за да има и естетичен ефект
едновременно с това облицовките трябва да издържат и на препарати за почистване, дали има нещо подобно
благодаря ви предварително
Cyberloner - специалист
някой по-умен от мен да каже ама си мисля че с тефлонов латекс ще тане работата щом не щеш плочки
velsi - Почетен майстор
Може и с ламинирани плоскости. Зависи как искаш да изглежда и как ти е мястото.
null - специалист
Аз бях видял в един магазин за кухни решение със стъкло на стената между плота и горните шкафове. Значи и зад печката.
Според мен освен, че е красиво и по-лесно ще се чисти. Няма фуги.
Откъм стената е мат. Откъм стаята лъскаво.
Дори си мисля, ако оставя малко разстояние между стъклото и стената дали няма да може да се използва и за осветление :)
Matchless - специалист
Аз също съм виждала със стъкло - цветно. Изглеждаше много стилно и много ми допадна, но не съм сигурна дали е практично - по стъклото остава всяка капка от вода мазнина и т.н.
kojota - напреднал
Може да е със стъкло - или с ламинирани плоскодти - както отбелязаха по горе , стъклото е по претенциозно за подръжка и монтаж - но естествено е по красиво . Предимството на ламинираните плочи , е че има много различни декори , могат да се почистват много лесно и с всичко - дори с кореселин !

Успех !
ssam2 - помощник
чудих се :? чудих и сложих фаянс, сега довършваме...не успях да излезна от стандартите :oops:
gladiatormaximus - специалист
може да се облицова и с декоративна облицовка пред която да сложиш стъкло

Тема "облицовка около печката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: