Мечтата на всяка домакиня
Здравейте от много време чета вашият форум и вземам много от идеите :wink: Сега дойде и ред на нашият ремонт и както знаете за една домакиня кухнята е нейното свещенно място.Та искам да ви помоля за идейки,ето я и кухнята:
http://images11.snimka.bg/001379790.jpg
Ще съм благодарна за всякакви идеи.Да допълня само,че на стената,която е 250 влиза и комина(55/55).На нея искам да поствя хладилника в началото,после шкафове,и до комина печката,а на другата стена искам да е мивката.Открая на стената искам плот,които да прегради кухнята.Ако някой му е хрумнало нещо очаквам всяко предложение.Благодаря предварително!
Emerald - модератор
Пералня, миялна машина там планираш ли? Няма достатъчно мерки. :?
Какъв е този плот който искаш да "прегради" кухнята, не разбрах. :?
Ами да аз май не се изразих много ясно.Та значи на стената,която е 250 в началото ще е хладилника,до него шкаф колкото см останат,а след шкафа механизъм за бутилки и до него в дъното(до комина)-печката,която ще е свободностояща.Над тези неща на същата стена ще има и втори ред шкафове,като над печката искам да сложа ширма,поне така съм го измислила.
На стената,която е 167 мисля за разположение на мивка с някакав шкаф и след края на стената да започне барплот,който да премине посредата,успоредно на стената,която е 250.Мисля си за бар на две нива.Никъде не мога да намеря нищо подходящо да ви покажа.
Това е моята идея за малката ми кухничка.Няма да има пералня и миялна машина на тези стени.
Emerald - модератор
Пак много не разбрах, но ще почета внимателно и ще помисля. Тук нахвърлях идеи- виж дали са проложими, защото нямам размерите които са нужни.

Изображение
Emerald - модератор
Взех да проумявам какво искаш с този бар-плот, но се страхувам, че ще ти остава много малко "жизнено пространство", а и с малко място за хранене... :?
Изображение
Изображение
Emerald благодаря ти за обърнатото внимание.Това е плана такъв какъвто искам.А мястото смятам,че ще стигне,защото няма да има врата и кухнята ще продължи към част от коридора.Надявам се ,че не те затруднявам много.Благодаря ти още веднъж
Margo - напреднал
Не съм специалист,но и според мен е много малко пространството за барплот.Пък и голяма полза от тях няма,особено когато няма място.Основната им идея е според мене да отделят кухнята от хола, а при тебе не е така.Имам приятелка с дневен тракт около 35 кв.м.,преграден с барплот,но сега ще го махат-не е удобно с него, а са го направили преди две години.
На никой ли не му хрумва някаква идея???А някакъв сайт да се сещате за нещо подобно???
Emerald - модератор
Извинявай ilusion, но бар-плот в такова малко помещение за мен е абсурдно. Бар-плот се използва за визуално разделяне на кухненска зона от дневна или трапезария и той сам по себе си не е самоцел, а "малкото зло". Кухнята ти е отделна и няма нужда от визуално разделяне, нито от претрупване с излишни плотове. Не искам и не мога да те отговарям от идеята ти, но не мога да давам съвети за неща, които смятам абсолютно неправилни, неестетични и неестествени. От мен толкова. :?
Ok благодаря ви все пак за обърнатото внимание.Аз съм дала да ми изработят проект и когато направя кухнята,ще пусна снимки какво съм имала предвид.Ако все пак някой се сети нещо да пусне идеята в темата.А какво мислите за комбинацията бордо с алуминий и плот титан???Някаква подобна кухня да сте виждали-в такова цветово решение???Извинете ме ако съм ви досадила с нещо!!! :roll:

Тема "Идеи за тази кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: