Мечтата на всяка домакиня
Ще монтираме абсорбатор на остъклен балкон,на който няма комин,няма и външна стена на която да се избие отвор.Затова ми направиха нов стъклопакет(на дограмата) с изрязан отвор за въздухоотвода.Сега се чудя следното:не трябва ли да има нещо като кюнец отвън,който да е огънат надолу(за да не влиза вода при валеж,гълъби,катерици и други подобни :lol: ).И какво точно трябва да е това нещо,за да има що-годе и естетически вид като се гледа отвън(на 2-ри етаж съм).В тази "тръба" не трябва ли да има и някаква мрежа(срещу насекоми примерно).Дайте съвети моля!
mim - специалист
мисля, че може да не стърчи нищо, а да има само решетка срещу пилци
dobrev9111 - напреднал
Няма ли да стане с терминатор за комин? Той служи точно за това. :)
[quote="mim"]мисля, че може да не стърчи нищо, а да има само решетка срещу пилци[/quot
Добре де,ама ако вали силен дъжд,който "бие" към прозорците,няма ли да пълни с вода тръбата и абсорбатора?
shadowman - майстор
Можеле сте да се разминете бездъпката в джама като се сложат активни филтъри на аспиратора. Инак за момента,аз съм в нас с една пластмасова приставка с капачета и като задуха аспиратора се отварят капачетатам спре ли си падат.
shadowman написа:
Можеле сте да се разминете бездъпката в джама като се сложат активни филтъри на аспиратора. Инак за момента,аз съм в нас с една пластмасова приставка с капачета и като задуха аспиратора се отварят капачетатам спре ли си падат.
А тази приставка в коя част на цялото "съоръжение" се монтира? И нещо което се продава в магазините ли е,или е самоделно устройство?
maroka - специалист
marida написа:
shadowman написа:
Можеле сте да се разминете бездъпката в джама като се сложат активни филтъри на аспиратора. Инак за момента,аз съм в нас с една пластмасова приставка с капачета и като задуха аспиратора се отварят капачетатам спре ли си падат.
А тази приставка в коя част на цялото "съоръжение" се монтира? И нещо което се продава в магазините ли е,или е самоделно устройство?
Принципно се монтира над самите мотори :) Не позволява връщане на ароматите :)
Иначе най-често срещаното "приспособление" за твоят случай е ПВЦ коляно Ф 115/120, като го обръщаш надолу :)
mim - специалист
решетката е като полузатворена хоризонтална алуминиева щора, имено за да не влиза дъжд и сняг
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ето тази технология напълно ще ти реши проблема.
[/url]nanotecnologiya.bg
n_a написа:
Ето тази технология напълно ще ти реши проблема.
[/url]nanotecnologiya.bg
N_a,пусни пак линк,моля те!Нещо не се е получило май.

Тема "За монтаж на абсорбатор..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: