Мечтата на всяка домакиня
maroka - специалист
Krelion написа:
Доколкото знам е забранено изкарването на" отдушници"през стени и дограма навън!? :shock:
То и остъкляването на балкон става само с разрешение от общината в тази връзка...и да виждаш някакъв резултат :)
Извинете за въпроса ми, но смятам че тук е най-подходящо да го задам понеже не открих друга тема за абсорбатори. Интересува ме има ли значение разстоянието от котлоните на печката до абсорбатора и как влияе това на работата му? Предварително благодаря за отговорите!
sasooooooooo - "специалист"
Има. Виж в по-старите теми за точни цифри и дискусии
tassel - специалист
maroka написа:
Krelion написа:
Доколкото знам е забранено изкарването на" отдушници"през стени и дограма навън!? :shock:
То и остъкляването на балкон става само с разрешение от общината в тази връзка...и да виждаш някакъв резултат :)
Е то, затова е такава цигания навсякъде. Всеки прави, каквото си иска.
Krelion - специалист
maroka написа:
Krelion написа:
Доколкото знам е забранено изкарването на" отдушници"през стени и дограма навън!? :shock:
То и остъкляването на балкон става само с разрешение от общината в тази връзка...и да виждаш някакъв резултат :)
Остъкляването не пречи на съседите,все пак.
maroka - специалист
Krelion написа:
maroka написа:
Krelion написа:
Доколкото знам е забранено изкарването на" отдушници"през стени и дограма навън!? :shock:
То и остъкляването на балкон става само с разрешение от общината в тази връзка...и да виждаш някакъв резултат :)
Остъкляването не пречи на съседите,все пак.
Сега понеже тръгваш да ми цитираш нормативните уредби от градоустройственият план - затова съм ти го написал :)

Пък не знам на кого ще пречи изкаран въздуховод на балкона.
Ще монтирам абсорбатор на остъклен балкон, на който няма комин, няма и външна стена на която да се избие отвор.
Моля, да ми препоръчате фирма, която да направи нов стъклопакет (на дограмата) с изрязан отвор за въздухоотвода.
От Ролпласт ми отказаха; :? могли да ми сменят стъклопакета с непрозрачен термопакет с изрязан отвор, а аз не желая да се лиша от светлината там. :sad: :? :?
plamen6703 - майстор
Не желаете да кажете и откъде сте, че ако някой реши да ви препоръча нещо, поне да знае локацията за препоръчки :) :partyman:

Тема "За монтаж на абсорбатор..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: