Мечтата на всяка домакиня
invizitor - специалист
shadowman написа:
Инак за момента,аз съм в нас с една пластмасова приставка с капачета и като задуха аспиратора се отварят капачетатам спре ли си падат.

Приставката се нарича възвратен клапан и се монтира между аспиратора и въздухоотводната тръба.Капачетата биват два вида-метални и пластмасови.за мен металните са по-добри.по принцип тези клапани се продават заедно с някои видове аспиратори,но нашите търговци ги вадят и продават отделно.много добра работа вършат,ако се живее в блок.предпазват от миризмите на готвено и други работи на комшиите.ако имаш клапан ти трябва само огъната надолу тръба.
shadowman - майстор
И това става ама при мен решетката е от вън, демек на пакета в този вариант, а не на края на оаспиратора при което тръбата е свободна и катериците ще влезнат вътре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има секакви решетки по магазините.
Аз на една моя тръба и залепих по ръба мрежа за прозорци и "временно" спасих положението (преди години).
Седейки пред монитор и мрънклайки няма да стане. Пусни се на терен и все ще намериш подходящото решение.
А за онова с активния въглен забрави. Некои само си чешат клавиатурата. Ако имаш желание, питай го де отиват водните пари.
n_a написа:
Има секакви решетки по магазините.
Аз на една моя тръба и залепих по ръба мрежа за прозорци и "временно" спасих положението (преди години).
Седейки пред монитор и мрънклайки няма да стане. Пусни се на терен и все ще намериш подходящото решение.
А за онова с активния въглен забрави. Некои само си чешат клавиатурата. Ако имаш желание, питай го де отиват водните пари.
N_a,много съм съгласна с теб,че "мрънкайки" пред компа нищо няма да свърша,ама обърни внимание все пак,че съм жена...То е ясно,че ще търся майстор,който да дойде,да монтира шкафовете и абсорбатора съответно.Но искам предварително да имам "ясна концепция" за това как трябва да станат нещата.А не да дойде някой самозванко(щото по обявите се рекламират секви и е въпрос на късмет да уцелиш добър майстор),да бодне тръбата в дупката и да каже "готова си".Не е ли така?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Така е. За частта с информираността и майстора. Какво е да си "жена"?
n_a написа:
Така е. За частта с информираността и майстора. Какво е да си "жена"?
Жена е да питаш по форумите как се "майсторят" разни неща... :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Така ми се изясняват некои неща за тн "мъжка му работа" :lol:
mim - специалист
а някоя мъжка половинка няма ли в тая къща или някой по-услужлив приятел
чак пък майстори да се викат за такова нещо... 2 винта и 1 станиолена тръба + още 2 винта на клапана и 4 винта на решетката отвън
shadowman - майстор
mim написа:
а някоя мъжка половинка няма ли в тая къща или някой по-услужлив приятел
чак пък майстори да се викат за такова нещо... 2 винта и 1 станиолена тръба + още 2 винта на клапана и 4 винта на решетката отвън
Два винта на стъклото не виждам как ще сложиш.
Krelion - специалист
Доколкото знам е забранено изкарването на" отдушници"през стени и дограма навън!? :shock:

Тема "За монтаж на абсорбатор..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: