• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
silllveto - Майсторица
Всъщност мозайката се прави от мрамор.
Ти говориш само за определен модел гранит. И всички талашитени плотове ги докарват визуално да наподобяват гранита (и мрамора).

За китайските не знам. То пък кво ли не е китайско, ще следя и аз за отзиви. :)

Изображение
mim - специалист
китайският гранит поне не е правен от китайците, а от Гея (майката земя) :-D само е копан и рязан от тях, т.е. трудът е евтин
избирате гранит на вкус, затваряте очи и мятате пачка за обработка, че знам там е големия разход

поне това е моят план за действие, само че още не съм стигнала до тоя етап :-D
Здравейте,
Предстои ми ремонт на кухнята. Решил съм да слагам гранит - плот и гръб. Моля за помощ от колегите, които вече са минали по този път.
Прочетох всички мнения по тази тема и навлизам в една поредица от въпроси, на които сам не мога да си отговоря.
За лепенето на плота към шкафовете - "черен плот" и силикон - ако правилно съм разбрал, но каква марка?
Може ли да ми кажете с какво лепило да лепя гърба (едната стена 2,80 м. е тухла на мазилка, а другата която е 60 см широка е картон)?
Необходимо ли е да грундирам повърхностите на стените?
Вграденият плот за готвене е газов и ще в близост до гипс-картонената стена - 8 см. Трябва ли да ползвам термоустойчиво лепило?
При лепенето на частите гранит с гранит какво лепило да ползвам? Епоксидното лепило ще издържи ли на температурата покрай котлона?

Моля за помощ от колегите, които вече са минали по този път.
Благодаря предварително.
И аз съм пред избора на плот от гранит в момента и в тази връзка моля за мнение.
bleuetoile - специалист
Поддръжката на плот, който се ползва активно от полиран гранит е по-трудна, поне по мои наблюдения. Ако не готвите/миете много и си го полирате редовно с препарати за гранит ОК. Ако миете обаче с домакински препарати ще погрознее по-бързо от обикновените кухненски плотове.
Иначе е много красиво, да.
Lutchezar - майстор
Пишеш в гугъл "плот от камък" гледаш сайтовете, после отиваш в шоу рум или магазин или склад и разпитваш, водиш си бележки и взимаш решение. Много е дъвкана темата във форума. Непрактично за ползване. Страхотна визия. Ако е да се фръцкаш е ок.
Ако ще се ползва - не става, по-смислено е готов плот с нужната ти шарка.
kozl - майстор
bleuetoile написа:
Поддръжката на плот, който се ползва активно от полиран гранит е по-трудна, поне по мои наблюдения. Ако не готвите/миете много и си го полирате редовно с препарати за гранит ОК. Ако миете обаче с домакински препарати ще погрознее по-бързо от обикновените кухненски плотове.
Иначе е много красиво, да.
Lutchezar написа:
Непрактично за ползване. Страхотна визия. Ако е да се фръцкаш е ок.
Ако ще се ползва - не става, по-смислено е готов плот с нужната ти шарка.
Аз лично съм ползвал 2 кухни с плот от естествен камък. Колко е гранит :? , но така го наричат.
В началото грижи - лак, импрегнатори и провал. Лака падна от полирания гранит. Импрегнаторите бързо изчезват. И вече години само експлоатация без грижи. И явно има значение какъв е камъкът. В първата кухня, която правих, камъкът продавачите обявиха за бразилски. С течение на времето препаратите са разтворили някои кристалчета в него и сега има малки шупли тук там, които трудно се забелязват и с напипване не се усещат. Но практика мога да отбележа, че това не ме притеснява.
Втората кухня е с китайски гранит и 18 години до сега не забелязвам нищо обезпокоително по камъка.
Така че мояг опит с каменни плотове от гранит не съвпада с цитираните горе мнения.
Синовете ползват кухни с технически камък.
Съветът ми е ако предпочетете техническия къмък избирайте нещо шарено и по светло. Тъмните цветове и плотовете без шарки открояват всяка капка и е доста дразнещо. Такъв плот винаги ще изглежда зацапан, колкото и да го лъскате.
Мога да покажа снимка от грешен избор на материали за кухня. Тъмно кафяв нехнически камък за плот и полирани плоскости за мебели е = лъскане до умора :-D
Е така е дизайнерското и практичното трудно се постигат :wink:

И едно мнение на гости, които видяха кухнята с китайския гранит - "Страхотно и ние ще си направим". Това до момента в който заговорихме за цени. Да цените ги оказаха. Все пак това е неква кухня.
А първата кухня започнах изцяло в стил направи сам и основното беше "копчето на балтона". Купих една мивка от неръждавейка за вграждане "по нулата" и ПДЧ-то отпадна като материал за плот. Така се насочих към гранитените плоскости, че по здрави от варовика.
Мой познат си направи от мрамор 50 мм. През интервал от няколко години плаща за полиране, с което доказва, че и от мрамор става плот с некви периодични грижи.
sstefanov - майстор
Вече 15 години гранитният плот в кухнята ми си стои като нов, въпреки че на него се оставят горещи съдове направо от котлона, понякога се пили, реже или запоява върху него. Не е мръднал!
Никаква поддръжка, освен измиване.
Имам гранитни плотове и още в 2 кухни и 1 баня. Също са си като нови.
Едно време беше доста по-евтин от техническия камък, сега не знам как е.
Lutchezar - майстор
Така де, от всеки камък плот не става. Затова казвам да обикаля, да гледа, да пипа и пита кое как се обслужва и какви грижи иска. Има една камара "камъни" които са естествени в комбинация със смоли и полимери, може би те са по-практични.
Хем да се запознае с цените на рязане и сроковете за изработка.
И това при условие че всички продавачи знаят какво продават и са коректни...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "естествен гранит за плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: