• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
Krasi_S - специалист
Подкрепям мненията, че има значение от камъка. И особено на kozl за китайския гранит :)
Преди 7 години си направих кухнята с такъв, като тогава не разбирах грам от темата. Просто занесох чертежите във фирмата за гранити и избрах най-евтиния сив (китайски). Импрегнирал съм го само веднъж в началото и оттогава се ползва всеки ден без никакво пазене. Децата разливат постоянно всякакви течности. В началото бяха във възрастта, в която блъскаха върху него с каквото имат в ръцете - прибори, метални колички, а сега вече и ножове :rolleyes: Към момента няма видими следи от нараняване и износване. Мие се само с вода и веро.
Според мен има най-голямо значение полировката, която ще му направят. Защо така. В последствие съм взимал уж същия гранит, но от други фирми. И видимо за мен полировката беше с много по-лошо качество. И на места, където е имало язвички, се вижда локално потъмняване. Въпреки мазането с имрегниращите масла.
bleuetoile - специалист
Бихте ли споделили конкретен препарат за импрегниране/полиране, от който сте доволни?
yanko78 - специалист
вт юли 19, 2022 10:30 ambleuetoile написа:
Бихте ли споделили конкретен препарат за импрегниране/полиране, от който сте доволни?
Белинзони Д70
Krasi_S - специалист
вт юли 19, 2022 10:30 ambleuetoile написа:
Бихте ли споделили конкретен препарат за импрегниране/полиране, от който сте доволни?
Каквото са ми дали тогава от фирмата с гранитите. Беше синя кутия с червена капачка.

П.П. Сега видях, че колегата междувременно е дал инфо за същото...
bleuetoile - специалист
вт юли 19, 2022 10:51 amyanko78 написа:
вт юли 19, 2022 10:30 ambleuetoile написа:
Бихте ли споделили конкретен препарат за импрегниране/полиране, от който сте доволни?

Белинзони Д70
Много ти благодаря!
Имам гранитни плотове и още в 2 кухни и 1 баня. Също са си като нови.
19216811.bid
panorama charter com
l0v - специалист
вт юли 19, 2022 8:43 amsstefanov написа:
Вече 15 години гранитният плот в кухнята ми си стои като нов, въпреки че на него се оставят горещи съдове направо от котлона, понякога се пили, реже или запоява върху него. Не е мръднал!
Никаква поддръжка, освен измиване.
Имам гранитни плотове и още в 2 кухни и 1 баня. Също са си като нови.
Едно време беше доста по-евтин от техническия камък, сега не знам как е.
+1
Но това важи само за истинския гранит, а не разните технически камъни или наподобяващи шарката други камъни които се пробутват като гранити. Има много които се подлъгват по последните и то най вече заради шарката и цвета. Не е да няма хубави шарении но те са си екзотика докарани от далеко и съответно на висока цена.
Имам 3 кухни направени с гранитни плотове. 2-те не са интензивно използвани но едната е с твоя стаж и освен измиване нищо друго не е правено и си е във вид почти както е била нова.
Виждал съм бани направени изцяло с мрамор на по 30 и години и с малко поддръжка изглеждат в перфектно състояние.
Здравейте,
Може ли при лепенето на гърба от гранит да използвам едновременно флексово лепило (на гребен) за залепване към стената и силикон за контактната повърхност с плота?
chapara - майстор
Полиуретанов уплътнител, не силикон!
ср авг 03, 2022 11:11 amchapara написа:
Полиуретанов уплътнител, не силикон!
Благодаря за съвета!
Това означава ли, че мога да използвам едновременно и флексовото лепило и полиуретанови уплътнител?
Питам, защото мисля полагайки флексовото лепило на гребен на стената и на плоскостта (по метода за широкоформатните плочки), да сложа уплътнител на плота и да притисна плоскоста към стената. При съхненето на лепилото нали камъка поема от влажността на разтвора. Е това ме притеснява, дали няма да прецака полиуретана, който е сложен между гърба и плота.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "естествен гранит за плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: