• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
miroslav_kn - специалист
Та решил съм да си сложа естествен гранит като плот в кухнята и под прозорците, но не намерих много писано по темата. Някой ако си е сложил таквоз нещо или ако поназнайва повече за този камък нека драсне дали е доволен или може да се очакват някакви проблеми във времето напред. Дали се драска или остават петна от кафе и др.
laki1968 - специалист
гранита е 1 от най хубавите камъни,като всеки камък попива петна-но значително по малко от врачанския камък,добре полиран и пастиран нема да имаш проблеми
pipbel - майстор
Хубавия полиран гранит си е супер за целта, обаче.....
За 4 парчета с обша дължина 3.8 л.м. и ширина 65см и 2 л.м. с ширина 30 см, с оформена естетична фаска на 10 лин.м. + изрязване на отвор за вграждане на мивката - искат ми 1300-1350 лева.
Това прави грубо около 420-440 лв/м2

Казвам го за да те ориентирам за какво става дума.
Fortune - специалист
pipbel написа:
Хубавия полиран гранит си е супер за целта, обаче.....
За 4 парчета с обша дължина 3.8 л.м. и ширина 65см и 2 л.м. с ширина 30 см, с оформена естетична фаска на 10 лин.м. + изрязване на отвор за вграждане на мивката - искат ми 1300-1350 лева.
Това прави грубо около 420-440 лв/м2

Казвам го за да те ориентирам за какво става дума.
Така си е, цената на труда е колкото на материала...
Но пък, който ги има си заслужава, този плот ще надживее шкафетата.
pipbel - майстор
Но пък, който ги има си заслужава, този плот ще надживее шкафетата.
Много си права

И като помислиш само че 1 свестен хладилник или пералня гонят хилядарката - напълно си заслужава такъв плот парите и според мене.
todor_velikov - специалист
дааа,аз пък съм чувал че е канцерогенен в някаква степен :cool:
Spokoiniq - майстор
Аз пък съм чувал че е кисело гроздето, лисицата така разправяше :lol:
Слагай гранит и векувай, хич да не ти пука.

Прикачен файл

DSC02070.JPG
DSC02070.JPG (113.06 KиБ) Видяна 19421 пъти

Прикачен файл

DSC02072.JPG
DSC02072.JPG (166.6 KиБ) Видяна 19421 пъти

Прикачен файл

Изображение032.jpg
Изображение032.jpg (112.89 KиБ) Видяна 19421 пъти
miroslav_kn - специалист
Ще слагам и то смело. Само още едно въпросче имам. Фугите между плотовете с какво се пълнят , понеже аз сам ще си ги монтирам и с какво се захващат за шкафовете? А на мен ми обадиха цена 150 лв. на м2 за материал а за работа ми казаха не голяма сума само за рязането и фаската. На мен ще ми излезне не повече от 700 - 800 лв.за моята кухня. А според мен това не е чак толкова скъпо пък и нали сега го правя. А на отзовалите се да помогнат много благодарности.
Spokoiniq - майстор
Лепи се върху "черен плот"-пдч върху шкафовете, който ти е вместо нормалния плот, и ги държи един към друг примерно.Към пдч-то(ламинирано) се лепи със силикон на салам, изплюваш го отгоре и с пластмасова шпакла-гребен разливаш.Челото отпред ти е подлепка за да стане 4 см, от които половината са ти точно пдч-то и силикона.колкото ти е широка подлепката толкова ще надстърча пред корпуса.Трябва вратичките да са ти оразмерени да не опират подлепката.Фугира се с СЕ40 примерно.За гръб ако лепиш най-добре с монтажно лепило, ако стената ти е грундирана, или такова на водна основа (на хенкел PL 50 мисля се водеше) ако лепиш на тераколова или циментова шпакловка без грунд.С полиуретаново е по-добре според мен, но "кюфтетата" силикон се сплескват една идея по-трудно от тва на водната основа.Задължително ако слагаш гръб и на вертикални снадки слагаш санитарен силикон в цвета на гранита(аз сложих черен) за да уплътни евентуална фигичка, против влизане на вода и т.н.Ако лепиш на зидария с флексово лепило, повечето са с отворено време, но и повече чакаш да "зрее".Мурексин е с 30 мин време, но без зреене, демек забъркваш колкото ти трябва и ползваш веднага-въпрос на вкус.Ако имаш други въпроси-питай.
shadowman - майстор
Аз само ще добавя да се внимава много ако ще се реже за мивка и котлони... чупливо е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "естествен гранит за плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: