• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
panalov - специалист
Много хубаво се е получило.
Според мен ще стои много по добре ако сложиш цокъл от същия гранит на нивото на фугата, та да се закрие онова малкото парче плочка.Мен лично ме дразни.
А така ще получи по завършен вид.
Другото нещо е че фугата която си запълнил със силикон между гранита и плочките си е един вид язва .След по-дълга употреба ще се захаби.
chapara - майстор
ИдеалноИзображение Изображение

,лично виждане ЗА водобранна лайсна Изображение
pipbel - майстор
лично виждане ЗА водобранна лайсна
Ами те и майсторите (макар че нямат интерес) казали на жена ми че первазчета от гранит няма да седят добре и също препоръчали лайсна.
Мога да им имам доверие, понеже са от същата фирма дето ми монтира камината и са печени, знам ги.
Само че с жена ми имаме различия, тя иска стандартни кухненски водобранни лайсни, а аз си мисля че са прекалено големи и по-добре би било да ползвам от тези дето се слагат по баните :?
chapara - майстор
pipbel написа:
лично виждане ЗА водобранна лайсна
Ами те и майсторите (макар че нямат интерес) казали на жена ми че первазчета от гранит няма да седят добре и също препоръчали лайсна.
Мога да им имам доверие, понеже са от същата фирма дето ми монтира камината и са печени, знам ги.
Само че с жена ми имаме различия, тя иска стандартни кухненски водобранни лайсни, а аз си мисля че са прекалено големи и по-добре би било да ползвам от тези дето се слагат по баните :?
Кой ще ползува кухнята и ще и се кефи :? ,ако си ти ,слагай каквото ти харесва :roll:
pipbel - майстор
Кухнята е най после готова барабар с гранитния плот.
Изглежда с дъбовите вратички много добре, поне на мен ми харесва,а и на жената де (което е по-важно)
Между хладилника и фурната съм сложил 5см фолирана вата за изолация.
Вдясно от мивката е вградената съдомиялна.
Остава още 1 малка подробност- водобранна лайсна.
Дърводелеца изпълни и идеята ми да качи ТВ-то на високо, та да се освободи работния плот на бюрото.

Прикачен файл

SS852034_1024x1365.jpg
SS852034_1024x1365.jpg (30.9 KиБ) Видяна 7957 пъти

Прикачен файл

SS852039_1024x768.jpg
SS852039_1024x768.jpg (34.84 KиБ) Видяна 7957 пъти

Прикачен файл

SS852037_1024x1365.jpg
SS852037_1024x1365.jpg (33.37 KиБ) Видяна 7957 пъти

Прикачен файл

SS852036_1024x768.jpg
SS852036_1024x768.jpg (34.66 KиБ) Видяна 7957 пъти

Прикачен файл

SS852035_1024x768.jpg
SS852035_1024x768.jpg (34.01 KиБ) Видяна 7957 пъти
Fortune - специалист
pipbel написа:
Кухнята е най после готова барабар с гранитния плот.
Изглежда с дъбовите вратички много добре, поне на мен ми харесва,а и на жената де (което е по-важно)
Между хладилника и фурната съм сложил 5см фолирана вата за изолация.
Вдясно от мивката е вградената съдомиялна.
Остава още 1 малка подробност- водобранна лайсна.
Дърводелеца изпълни и идеята ми да качи ТВ-то на високо, та да се освободи работния плот на бюрото.
Не ми се обиждай, но тези ПВЦ врати никак не ми харесват.
shadowman - майстор
Водобранната лайстна как ще я хваща за камъка, ако ще е само със силинон няма да залепи както трябва или ще трябва по цялата дължина да поставя нещо тежко за да притиска лайстната. Има едни водобранни който много малки и са двеойнолепящо ама им нямам много доверия, но пък при теб всичко е камък и плочки и може да не я сложиш, ще го направиш с безцветен санитарен силикони ще го изчистите по интелигентно (силикона ако е по надебело ще потъмнее, или пък с фугин като този който си ползвал за плочките на стената.

Fortune, вратите са от дъб.
merakliq - специалист
pipbel какво е кориото на мивката, нямаше ли по да се връзва (с хладилник, печка) иноксово такова ?
pipbel - майстор
shadowman, тя говори за двете бели ПВЦ врати.
И е права, и на мене не ми харесват и не ми се вписват в интериора на стаята.
Смятам да ги "модерирам" след време с подходяща декорация на таблите. На тоя етап клоня към залепване на декоративен корк или фолио с подходяща имитация на дъб.
Ако има други идеи - давайте

merakliq ,никак не харесвам тенекиените мивки и най вече кънтенето на водата по тях.
С полимермраморната го няма тоя проблем.
Spokoiniq - майстор
Панели за вратите има на Хънтър ламели в цвят дъб, но е златен дъб, съединяват се една в друга , но ще стане ужасна цигания.Имай предвид черното уплътнение също.Ако рискуваш да сложиш нещо прозрачно(има поликарбонатни стъкла за врати, с релефно повърхности, виж всички остъклени интериорни врати които се продават, повечето са с такива за по-леко) ще спасиш положението, бялата рамка няма да дразни.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "естествен гранит за плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: