• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
greenhrast - специалист
За или против плочки под кухненските шкафове?
Сякаш не ме кефи да се подават изпод шкафовете :|
Ако пък е навсякъде паркет - всички казват че не е ОК, все пак мивка пералня... дето е текло-пак ще тече... Ако не капе то поне ще шурти... не знам :?:
expander - специалист
Въпрос на вкус.
Аз лично си налепих плочки с широчина 145см. Сега ми се виждат повече от необходимото. Мисля че една пътека от 70 см пред кухненския шкаф е достатъчна (при мен е 85см). А иначе ако ти протече мивката или пералнята тези плочки няма да ти помогнат по никакъв начин. Ползата от тези плочки поне за мен е в това, че паркета ми е защитен от падане на прибори, съдове и т.н. Една неволно блъсната от плота чаша би направила голяма поразия на паркета.
solo5 - майстор
expander написа:
Аз лично си налепих плочки с широчина 145см.
:shock:
expander - специалист
4*33см+парче 11см... Сори за двусмислието.

Прикачен файл

19.03.06(1).jpg
19.03.06(1).jpg (25.72 KиБ) Видяна 5939 пъти
крум - специалист
Този въпрос и мен ме занимава от извсестно време, но малко по-перефразиран.
Ясно е, че при нас в кухнята ще е с плочки. Ясно е и къде ще лежат шкафовете. Трябва ли да сложа плочки на цялата кухня или да сложа само на откритите места, а под шкафовете да оставя на замазка?
Виждам 2 предимства във второто изпълнение:
1. Цена
2. Труд
expander - специалист
Като се замисля нито ще ги виждаш, нито ще ти е по-мръсно, нито пък ще са някаква изолация, май наистина няма смисъл от тях, но пък колко ще спестиш? 1-1.5 м2 плочки... Пък и както документираш със снимки всяка стъпка от ремонта, тези на пода на кухнята няма да са от най-представителните, преди да монтираш шкафовете :lol:
крум - специалист
Мдам, прав си за изглеждането...
Ама и труда трябва да се сметне - със сигурност ще имаш рязане, после и лепене...
Иначе наистина не си заслужава да правиш икономия от 1.8-2.2 квадрата плочки... А от друга страна - защо да ги хвърляш тия 70-100 лв. на вятъра?

Вариантът с "непубликуване" на снимките от момента на заливането или Фотошоп е много съблазнителен :)
Emerald - модератор
Само откритите места се лепят с плочки разбира се. Не съм и подозирала, че на някой му е хрумвало да лепи и под шкафовете и много ми е интересен мотива му.
masteradmin - майстор
Ами зависи кога ще си монтираш шкафа в кухнята. Аз нямам плочки под шкафа но си го монтирах в самото начало на ремонта и така ми се наложи да слагам лаисна пред него зада скрие краищата на плочките.
Margo - напреднал
Аз пък не разбирам как няма да сложиш плочки под шкафовете.Ние сменяхме кухнята миналата година и налепихме отдолу плочки за новата.Шкафа отдолу се прави на крака и една дъска отпред да прикрива.Тази дъска се маха и се измива отдолу пода под шкафовете.Ако е само на замаска не мисля ,че ще е хигиенично.Да не говорим,че кой знае каква е стената и докъде точно ще стигат шкафовете.
  • 1
  • 2

Тема "Плочки под кухненските шкафове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: