Мечтата на всяка домакиня
BayDragoy - помощник
Правя си нови кухненски шкафове. Долния ред е готов и поставен остава да монтирам горния. Дайте мнения какъв вид окачване е най-надежден според вас.
naB4o - специалист
Зависи каква е стената на която ще окачваш :) а иначе моите са захванати с планки и държачите на самите корпуси :)
shadowman - майстор
Аз ги окачвам с окачвачи или закачвачи (наименованирто според магазина) и шина на стената, по този начин се регулират шкафовете на виочина и напред-назад, това е интелигентния начин.
Изображение
Изображение
zillius - специалист
Shadowman ,от коя марка пазаруваш тези окачвачи?
zmeios - специалист
Кажи каква е стената. Тухла или бетон? "Гипскартон" не се брои за отговор, той не е стена, а завършващо покритие :)

За тухла е най-добре да се бръкнеш за шини, защото алтернативата е адски трудна, ако имаш високи изисквания към нивелирането. Бетона е пей сърце - дюбелчета от железарията вършат работа.

Моите шкафове например са набити в тухла отгоре с много сериозни дюбели и шина, а отдолу само са прикрепени с едни "охлювчета", които влизат в гипскартона (даже не стигат до баш стената). Това е допустимо защото товара се разпределя между окачването "горе" и натиска по вертикал върху стената -- долните ъгли практически не носят нищо.

Имам и висящи тонколони в хола, само на по един дюбел, обаче той е уплътнен със модифицирана епоксидна смола, за да има известна еластичност. Досега не са паднали :) а са подложени на, меко казано, вибрации.
shadowman - майстор
Тия са турски на Самет, взимах ги заради цвета (имат бели и кафяви), но сега ползвам само блум (само бели). Използвам дюбели на friulsider от които съм страшно доволен, до сега един не ми е превъртял. Ако ще е на гипскартон ги монтирам с дюбел за това като гледам да нацеля и някоя друга шина.

Изображение
Ползвам тия сивите, назъбените.
BayDragoy - помощник
Стената е тухла. Аз също се бях насочил към регулируемите окачвачи, но основното ми притеснение е свързано преди всичко с разпределението на тежестта на шкафовете и по-конкретно като се има пред вид че страниците на всеки от шкафовете са хванати с по два евровинта 7х50 мм дали е уместно тежестта да е изцяло върху горната плоскост на шкафа, т.е. дали не е по-добре да я принеса върху самите страници като захвана по-стабилно окачвачите за тях
shadowman - майстор
Носача се хваща за страницата с два винта 4х30.
BayDragoy - помощник
Относно дюбелите мисля да ползвам многостранни дюбели (с по-голямо разширение в края)

Прикачен файл

pic2494.jpg
pic2494.jpg (139.07 KиБ) Видяна 21958 пъти
BayDragoy - помощник
Знам че е възможно и окачване с планки откъм гърба (т.е. без да са видими окачвачи вътле в самия шкаф) Някой знае ли този вид окачване как се прави и с какви точно планки

Тема "Окачване на горни кухненски шкафове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: