Мечтата на всяка домакиня
mikeangel - специалист
Здравейте всички,

Отново дойде време за кухня, този път на едно малко ателие на тъста. Размерите са 380 см на стената на която ще се слага кухнята. Имам две идеи, почти еднакви
1. С ъглови шкафове
2. С Печка директно на края

Питането ми е следното:
1. някакви други интересни идеи? Ще бъда много благодарен
2. Препоръчан дърводелец да изпълни кухнята от мателиал който имам готов: фурнировани ПДЧ плоскости

Моля съобщения на лични ако има интерес. За коментари може и в темата

Успехи на всички!

Прикачен файл

LayOut_ap.jpg
Размери апартамент, да се чете 380 см
LayOut_ap.jpg (15.76 KиБ) Видяна 6779 пъти

Прикачен файл

Kitchen_1.jpg
Без ъглов шкаф
Kitchen_1.jpg (20.23 KиБ) Видяна 6779 пъти

Прикачен файл

Kitchen_2.jpg
С ъглов шкаф
Kitchen_2.jpg (18.79 KиБ) Видяна 6779 пъти
sasooooooooo - "специалист"
Плоскостите готови оразмерени ли са? :? Или на ново ще се режат?
Така или иначе не искаш ли да се пробваш сам да си я сглобиш?
mim - специалист
къде е коминът и вик-то
mikeangel - специалист
плоскостите са различни рамери, НЕ отговарящи на проекта. т.е. трябва да се разкрояват, добавя допълнителни материали и т.н. А нямам машините, времето и затова търся ако има някой да свърши работата.

По въпроса за ВиК и абсорбатора, всичко е потготвено и инсталациите са прокарани. т.е. остава само да се монтират шкафовете. Има дори залепени плочки на стената...(тъста искаше плочки.)
mim - специалист
т.е. не търсиш идеи :-D
т.е. те интерисува само раздел Работа - търся/предлагам :-D
mikeangel - специалист
Идеи винаги са добре дошли ! :-D

А за публикациите: да пуснах обява в "предлагам работа."

Въпросът ми е за цените: гледайки магазини като лабиринт или айко, където има почти такива проекти, от материал ПДЧ и Ламинирано ПДЧ в подобен размер, цената трябва да бъде до 1000 лв

http://kuhnya.bg/%D0%9E%D0%B1%D0%B7%D0% ... lter_id=34

ако може да се ползва моят материал, колко би било по-евтино?
Master_Kenobi - V.I.P.
плоскостите са различни рамери, НЕ отговарящи на проекта. т.е. трябва да се разкрояват, добавя допълнителни материали и т.н.
Не става да изчукаш Дявола докато фърка. Много са опитвали. Не става...
Така, как` си тръгнАл, на тъста ще му излезе по-съкпо. Ама може и тва да ти е целта. :-D Ако плаща той, де...
mikeangel - специалист
Риспект за сериозният цитат:
Не става да изчукаш Дявола докато фърка
аз предпочитам:
Не става Х*я до края и душата в рая
както се казва, извинете френският ми.

Сега по същество. По моя скромна преценка, цената на кухня трябва да се състои от:
1. Разходи.
2. Печалба
3. Данъци, Амортизации т.н (ако фирма се занимава)

Разходите включват:
1.1. Материали
1.2 Труд

Материалите които по много груба сметка влизат в кухнята са към 10 квадратни метра.
по бързо търсене:
http://kroenebg.com/index.php?option=co ... e&Itemid=1

цената на МЕЛАМИНОВИ ПЛОЧИ - ВОДЕГО 2650х2100, е 19 лв/кв.м. (без да се отчита, че ПДЧ МДФ е по-скъп материал по принцип)

Накратко казано, при използването на мой материал, очаквам намаляване на цената на кухнята с приблизително 200 лв.

Да се върнеме на дявола от началото:
Защо при използване на собствени материали, цената на продукт което ще се прави със същите материали ще излезе по-скъпо? :?
Всякакви плочи се продават не-разкроени, т.е. винаги има допълнително рязане; технологичната обработка на материала на ми е позната но не бих повярвал, че ще има много повече работа!
bogomilZ - специалист
mikeangel написа:
Риспект за сериозният цитат:
Не става да изчукаш Дявола докато фърка
аз предпочитам:
Не става Х*я до края и душата в рая
както се казва, извинете френският ми.

Сега по същество. По моя скромна преценка, цената на кухня трябва да се състои от:
1. Разходи.
2. Печалба
3. Данъци, Амортизации т.н (ако фирма се занимава)

Разходите включват:
1.1. Материали
1.2 Труд

Материалите които по много груба сметка влизат в кухнята са към 10 квадратни метра.
по бързо търсене:
http://kroenebg.com/index.php?option=co ... e&Itemid=1

цената на МЕЛАМИНОВИ ПЛОЧИ - ВОДЕГО 2650х2100, е 19 лв/кв.м. (без да се отчита, че ПДЧ МДФ е по-скъп материал по принцип)

Накратко казано, при използването на мой материал, очаквам намаляване на цената на кухнята с приблизително 200 лв.

Да се върнеме на дявола от началото:
Защо при използване на собствени материали, цената на продукт което ще се прави със същите материали ще излезе по-скъпо? :?
Всякакви плочи се продават не-разкроени, т.е. винаги има допълнително рязане; технологичната обработка на материала на ми е позната но не бих повярвал, че ще има много повече работа!
сметката си направил ама си гледал от твоята страна
в раздел разходи има освен материали и труд - непредвидени разходи, транспортни разходи , инструменти (амортизации има независимо дали е фирма или не .
проверил си колко струват плочите но не си проверил колко струва например циркулярен диск и колко струва заточването или например форматен циркуляр с подрезвач
ако стоиш отстрани едва ли ще ти е по ефтино независимо от това че имаш материал - единствено може да е по ефтино ако си го направиш сам и не смяташ стойността на положения собствен труд
пък и така няма да можеш да намираш кусури на твоята работа - иначе все майстора ще ти е виновен
почни да правиш ъглов шкаф и ще видиш цитатите и за дявола и за рая
PPP - специалист
Аз съм за втория проект.
Тези рафтчета накрая (в първия проект) не ми стоят добре, да не говорим колко прах ще задържат.
Можеш да помислиш как да ги затвориш с една вратичка, т.е. ще стане шкаф със скосяване.

Тема "Отново кухня: моля за контакт дърводелец + идеи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: