Мечтата на всяка домакиня
iolly_ - специалист
моля ви даите идеи за барплот с маса за хранене на едно. Купихме си жилище, в което хола и кухнята са на едно и няма място за отделна маса. Тарсиме удобен вариант за барплот с маса за хранене поне за трима. кирилица
Emerald - модератор
Дай схема на помещението и тогава ще мислим. Варианти на плотове колкото иска човек. :?
iolly_ - специалист
Zdraveite

Mnogo blagodaria za otgovora. Izprashtam vi shema. Shte se radvam na vsiakakvi predlojenia i saveti kakto za razpredelenieto, taka i za barplota i firmi za kuhnenski mebeli.

Mnogo mrazia kuhniatada e na edno s hola i tova me podludiava.
No taka se naloji.

Blagodaria predvaritelno

Прикачен файл

Shema_hol-kuhnia2.jpg
Shema
Shema_hol-kuhnia2.jpg (72.63 KиБ) Видяна 10637 пъти
bluelemon - специалист
Аз съм на същото дередже. Ето виж как съм решил проблема. Няма да има кухненска маса а само барплот на 1 метър височина и съм си харесал 4 стола на които седалката идва на около 65-70см. Плота вече е монтиран, дебел е 4см и с р-ри 70/220. Получи се много готино боксче :) Хладилника е в ъгъла а срещу него под плота съм мушнал от тесните перални 60/45/85. Спи града. Между плота и кухнята има 60см. На някой може да му е малко, но на нас със жена ми ни е добре и достатъчно просторно.

Прикачен файл

DSCN0001.jpg
DSCN0001.jpg (43.82 KиБ) Видяна 10623 пъти
Margo - напреднал
Bluelemon,твоят вариант става за бързо хранене.Ако нямаш възможност за друга маса,където да си настаниш гостите,не върви.
bluelemon - специалист
Еми зависи, мен така ме устройва. Моите гости пият не ядат :lol: Пък и отделно имам холна маса с ъглов диван. Незнам защо ти се струва че за бързо хранене. Писал съм височината на плота и столовете са с облегалки и са много удобни. 4 човека могат да хапнат съвсем спокойно и БАВНО :cool: Както и да е де разни хора разни гледища :wink:
Emerald - модератор
iolly_в твоя случай изобщо не е необходимо разделянето да става с бар-плот. Прехода е съвсем възможен просто с трапезарна част, т.к. кухнята все пак е достатъчно обособена. Така ще имаш съвсем нормална и пълноценна маса, на която спокойно да събираш гости. Кажи, защо точно бар-плот реши че трябва да се сложи?

Мен лично друго ме притеснява в апартамента ви. Абсолютно не проумявам размерите и формата на детската. :shock: Мисля, че това би трябвало повече да те безпокои. :?
iolly_ - специалист
Здравей, Емералд

Детската стая в никакъв случай не е това, което виждаш на схемата. Показала съм на схемата само част от детската. Тя е с правоъгълна форма и към нея има открит балкон....доста е мъничка обаче....13.96 кв.метра.

А относна барплота.....много се чудя какво да правя.....много ми се иска барплот за да са обособени двете помещения поотделно и да е красиво.
Последна промяна от iolly_ на нед дек 31, 2006 1:48 am, променено общо 1 път.
iolly_ - специалист
Мили хора,

Искам кухненският ми бокс да е хем красив, хем практичен, а това е невъзможно, тъй като имам ужасно много ограничения от страна на място, разположение и т.н. Направо съм ОТЧАЯНА. Работя тук с една програма за дизайн и нищо не мога да измисля.

Проблема е, че на стена в кухнята \виж схемата по-горе\ искам да събера хладилник, печка, мивка, и шкафове, над, които да се получи достатъчен плот да си срежа нещо за готвене. Но печката не може да е до хладилника, а и до мивката не може. Логичната подредба тогава е мивка, шкаф, печка, шкаф, хладилник....но това е ужасно непрактично, защото нямам един цял плот за да си сготвя нещо. Да не говорим, че много ми се иска хладилника да е от страната на входа за детската, а не от към входната врата на кухнята, защото мястото откъм последната ще се вижда директно от холната гарнитура и смятам, че трябва да е по-красиво.

Да не говорим, че трябва някъде да сложа пералня и то пъхната в шкаф, защото няма мокро помещение. Трябва ми и шкаф за ежедневните чинии, мислехме с мъжа ми като вариант миална машина, която да се използва като шкаф за чинии, а при гости и като миялна.

Ще трябва да има много широк барплот-маса, под който да пъхна пералня и шкафове.
Последна промяна от iolly_ на ср яну 03, 2007 5:29 pm, променено общо 2 пъти.
Emerald - модератор
Дай цялата детска да видим (най-добре схемата на целия апартамент) и кажи жилището тухла ли е или панел? Може пък да може да се измести вратата към детската.
Съдейки по размерите, кухнята ти трябва да е достатъчна за всички необходими електроуреди и шкафове, но разбира се, на вратата към детската не и е там най-подходящото място... :?
Последна промяна от Emerald на ср яну 03, 2007 6:06 pm, променено общо 1 път.

Тема "Barplot s masa za hranene-idei?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: