Мечтата на всяка домакиня
bencho_rb - специалист
Answers: 1
shadowman написа:
Адмирирам това решение, на път съм да изхвърля смотаните алуминиеви лайстни, но съм в процес на търсене на шабло. Да питам вие с шаблон ли го правихте?
виждам 4е си дьрводелец и можеш ,ако ти се играе може да ги отрежеш на рькла с добьр трион правилсам го за добьр приятел просто не можеше да се използва никакав ел инструмент поради при4ини и го отрязах и поставих на рька за 2 дена вместо 1 4ас с шаблона и фрезата.просто се реже на 135 градуса мьжката сглобка и се копира на женската.аз пьрво отказах да го направя на рька но клиента ми е добьр познат и настоя без зна4ение как ще се полу4и.и за моя изненада стана прили4но .

Прикачен файл

DSC00215.jpg
DSC00215.jpg (64.71 KиБ) Видяна 7692 пъти
rosso m - специалист
явор написа:
Да не говорим,че има и доста по интелигентни
решения,които съвсем скриват фугата :-D
и те са :?:
rosso m - специалист
явор написа:
ами примерно виж горната снимка и си помисли как може тая фуга да мине през мивката и евентуално колко ще остане видимата част :roll:
не мога да разбера обясни
bencho_rb - специалист
Answers: 1
по добра снимка

Прикачен файл

DSC00215.jpg
DSC00215.jpg (171.14 KиБ) Видяна 7414 пъти
andreyfa - напреднал
Аз мисля, че се говори за различни неща... Когато съединяването е на 45 градуса няма нужда от никакви магии. Просто и двата плота се режат на 45 градуса...(ако ъгъла ти е 90) Колегата говори за снаждане под 90 градуса при което единия плот копира профила на форминга на другия.Така правят някой европейски производители на кухни. Резултата в общия случай е с цел икономия на плот. Полезно е да се знае и да може да се прилага това .Не е трудно ако имаш профила на съответния плот като го сложиш на фрезерната глава да ти направи контрапрофила върху канта на другия плот. Друг е въпроса , че аз работя с различни профили на форминга . А дори и с един да работя нямам и неговия профил...
А относно изпълнението на bencho_rb за мен е недопустимо снадката да минава през лицето на мивката.
rosso m - специалист
Аз говоря за свързване под 45 без лайсна което според мен е най-добре
bencho_rb - специалист
Answers: 1
andreyfa написа:
Аз мисля, че се говори за различни неща... Когато съединяването е на 45 градуса няма нужда от никакви магии. Просто и двата плота се режат на 45 градуса...(ако ъгъла ти е 90) Колегата говори за снаждане под 90 градуса при което единия плот копира профила на форминга на другия.Така правят някой европейски производители на кухни. Резултата в общия случай е с цел икономия на плот. Полезно е да се знае и да може да се прилага това .Не е трудно ако имаш профила на съответния плот като го сложиш на фрезерната глава да ти направи контрапрофила върху канта на другия плот. Друг е въпроса , че аз работя с различни профили на форминга . А дори и с един да работя нямам и неговия профил...
А относно изпълнението на bencho_rb за мен е недопустимо снадката да минава през лицето на мивката.
както споменах но не си ме разбрал и за мен е недопостимо снадката да е под мивката но клиента искаше изри4но да е така ,заштото кухнята е страшно малка ,относно снимката правено е нарька с трион,ина4е с шаблона с които по принтцип се режат плотовете е с подобен ряз и може да се режат вси4ки профили само се променя овала в на4алото,и не се режат на45 градуса заштото се полу4ава около 85 см разрез на 60см плот и ще е много трудно да достигнеш болтовете с които се хваща плота отдоло. а с хубава фреза и шаблон и използване на правилна паста за слепването се полу4ава невидимо саединение като това

Прикачен файл

new 040.jpg
new 040.jpg (152.02 KиБ) Видяна 7380 пъти

Тема "Свързване на плотове без лайсна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: