Мечтата на всяка домакиня
dopestar - помощник
Здравейте всички, стигнахме и до кухнята, имам намерение да изкарам изхода на абсорбатора(който фабрично Фи 100 ли е?) с тръба Ф 50 над окачения таван до розетката на комина. Живея в къща с 4 комина и точно този е пускам само за 2ия етаж тъй че ще се ползва само за него и още едно Ф50 като отдушник на мръсния канал.

Въпроса ми е става ли абсорбатора ако е Ф100 да сложа преходник за Ф50, има ли опасност да връща въздуха и така.
Тани - модератор
Абсурб(д), не става!
dopestar - помощник
кое не става, имам 2 кумина един до друг, в единия мога да вържа отдушник на банята а в другия абсурбатора (и аспиратор едно и също ли е) или не мога да му намалям канала от Ф100 на Ф50, кое точно не става и как да стане бъди по конкретен моля те :wink:
Тани - модератор
Не може да намаляш диаметъра. Има въздуховоди с различна форма - плоски с преходи и колена но не се намалява сечението
andreyfa - напреднал
Изхода на абсорбатора ти е 120, ти искаш да го прекараш през 50 ?!!!
Пробвай на BMW - то да му запушиш ауспуха и да минава всичко през дупка колкото 1 стотинка..
iveliks - специалист
Колега просто използвай плоски въздуховоди те са с дебелина около 60мм
nihonjin - специалист
Ако намалиш сечението, ще намалиш дебита и абсорбатора няма да работи пълноценно. Освен това ще стане по шумен.
Правилно са те посъветвали да ползваш правоъгълни канали, като гледаш площта да е горе долу същата.
dopestar - помощник
да благодаря ви много за отзивчивостта, ще постна снимка с чертеж на плана ми за да се изкажат еьпертите и да действам смело
sasooooooooo - "специалист"
По пътя на логиката би трябвало на последната степен /когато дебита е най-голям/ да не може да се справи :?

Тема "Питане за абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: