Мечтата на всяка домакиня
adler22 - специалист
Да съм казал някаде " хем да е 60 см , хем да е 500 м3 , хем .... бла бла". Нали имате нови кухни , бе хора, най-малкото може да споделите мнения , дали сте доволни от своите аспиратори, както направи shadowman ;), за което му благодаря!
yasoo - специалист
Малко е стара темата, но за да не отварям нова.... :)
Обръщам се главно към solo5... видях, че си си купил Teka TL1-62, на мен онзи ден ми подариха същия и днес го монтирах. Мноого шумен нещо ми се вижда, бучи доста... от съседните стаи също се чува даже. Та ако е удобно би ли споделил впечатления при теб как е с шума. Незнам нормално ли е (нямам наблюдения над други абсорбатори до момента). Чудя се дали и въздухопровода би имал връзка с шума :?
Доста зор видях, докато го сложа, не за друго а пространството в шкафа над абсорбатора ми е едвам 8см. а пък въздухоотвода няма как да се прокара в моя случай директно вертикално нагоре та трябваше в тези няколко сантиметра да направя чупка на 90 градуса за да ги прокарам. Все пак се получи но така отвора на тръбата след чупката става на Ф100, от там като излезе от стената пак има такова коляно и преходник към Ф120 и си излиза директно на покрива. Ето и снимка как се е получило.

Прикачен файл

P1190364a.jpg
snoopcar - помощник
Има ли аспиратори с изход за вентилацията разположен отзад,зад самия аспиратор?
Става въпрос за свободно стоящ,ще се монтира под шкафче.Сегашния ми е такъв,може би
е около 20 годишен. :datz:
piskov83 - помощник
Има, онзи ден купих такъв.
orlincho - помощник
И аз да попитам нещо по аспираторите.
Скоро ми монтираха кухнята - аспиратора е EUROLUX MAXIMA-HIP - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=729
Някой по-горе искаше мощен 60-ка - този е 700 а ПРО модела е 900+ по стандарт. Иначе самия аспиратор излгежда простичко с механично управление.

Та на въпроса - все още не е закачен въздуха - фабрично машината е с изход Ф150 и ми се иска на не го редуцирам заради шум и капацитет. Та единствените компоненти Ф150 които намирам са тези които предлагат в ЛЕКСГРУП а цените са по 25-40лв на коленце или под метър тръба а имам бойната задача хем да мина на квадратни тръби хем да го изпонаусуча тоя тръбен път зловещо поради особености на разположението на аспиратор и комин.
Имате ли идея къде се предлага компоненти Ф150 или еквивалентен размер правоъгълни на по-нормални цени, че като гледам колкото съм дал за машината толкова ще се изръся и за "западни" въздуховоди.

Друг вариант е да пробвам с гофрирана тръба - тук отново има един голям минус - грапавината нарушава ламинарността на потока и съответно генерира шум. И чисто практически незнам как да е изпонамачкам така че да се провре през някакви странни места.
shadowman - майстор
Аз връзвам аспираторите с пвц тръби (дали сива или червена е без значение) взимаш нужните колена и действаш, обаче понякога е трудно понеже не се огъва и ние сме сваляли няколко шкафове за да вкараме тръбата в тях и ги качваме хванати един за друг. Коляното май бе около 7 лв а тръба ако намериш да режат на метър добре инак е около 40 пари 4 метра.
bomar - напреднал
Здравейте,
Извинявам се , че се включвам в темата, но искам да си купя за кухнята абсорбатор HANSA OSC 6711 WH
който има следните данни:
- Брой мотори: 2
- Вид на мотора: стандартен
- Брой степени на работа: 3
- Максимален капацитет: 570куб./метра
- Антивъзвръщателен клапан
- Алуминиев филтър: 2бр
- Осветление
- Управление: push pull
- Диаметър на въздуховода: 100мм
Цената му е 122.5 лв. Какво ви е мнението за марката и вида?Заслужава ли си?
Благодаря ви предварително.
lokes - напреднал
bomar написа:
Здравейте,
Извинявам се , че се включвам в темата, но искам да си купя за кухнята абсорбатор HANSA OSC 6711 WH
Понеже никой друг не ти е отговорил , преди 7-8 години съм ги продавал , надали е същото но все пак.
Марката е Полска или нещо от сорта , сравнително читава , с аспираторите не е имало проблеми. Както се казва прилично качество на достъпна цена .
За самия модел нищо конкретно не мога да кажа.
Преди имаше много добри модели на Faber и Делонги в този ценови диапазон , но гледам са изчезнали.
prascho - майстор
Относно произхода в нета пише това:

"Продуктите с марка Hansa са съчетание от традициите на немско качество и най-новите технологии в производството. Hansaе отлична покупка за всеки, който предпочита високо ниво на функционалност и надеждност.
Марката Hansa датира от 1921 г., когато в немския завод Koch-Bergfel (в Полша) започва производство на електроуреди. През 90-те години са построени са още 3 завода и компанията се специализира в серийното производство на уреди за вграждане, както и хладилници и перални машини.
Започнала като семеен бизнес, днес традициите на марката Hansa обединяват клонове на компанията в над 50 страни. Централата на корпорацията е в Щутдард, а заводите, където се произвеждат висококачествените уреди с тази марка, се намират в Германия, Швейцария и Чехия."
fionna - напреднал
adler22 написа:
Да съм казал някаде " хем да е 60 см , хем да е 500 м3 , хем .... бла бла". Нали имате нови кухни , бе хора, най-малкото може да споделите мнения , дали сте доволни от своите аспиратори, както направи shadowman ;), за което му благодаря!
Моят Тека е "хем хем", около 400 кубика. Жалко, че не му намирам в момента линк.
Но за под 200 лева е супер оферта.

Тема "Препоръчайте ми аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: