Мечтата на всяка домакиня
vista_bs - напреднал
Благодаря ви за отговорите.
На въпроса дали сама ще го монтирам - не, баща ми е се е захванал с монтажа на модулната кухня.Започна обаче с поставянето първо на горните шкафове и се надявам това да не се окаже проблем. Затова възникна и въпроса гърба стъпва ли на долните шкафове или минава зад тях. Ако е желателно да стъпи, то тогава навярно ще трябва да се намали височината им.
Плота е с дебелина 14.4 мм и другото притеснение е дали силикон би издържал тежестта му. А и зад него основата е грундирани плочки...
torbalan - Дървен философ
аз не бих лепил със силикон.

има си монтажни лепила за целта...

лично аз съм много доволен от PL600 на хенкел...

само че, при мен започнаха с долния ред шкафове
гърба стъпи на плота на шкафовете и го залепиха на стената
и после - горния ред шкафове...
pavkatay - майстор
torbalan написа:
...
само че, при мен започнаха с долния ред шкафове
гърба стъпи на плота на шкафовете и го залепиха на стената
и после - горния ред шкафове...
То така е редно според мен. По този начин се получава и по-здрава конструкция- част от вертикалната съставляваща на силата на тежестта на горните шкафове се предава посредством гръбчето на хоризонталния плот. По този начин се разтоварват крепежните елементи. Аз така съм си го направил.
А за това,че е по-добре монтажнолепило съм на същото мнение.
Петрво - напреднал
Силикон или монтажен кит на Moment,така ги правя аз и нямам проблем.А гръбчето нека да си е между долния и горния ред,като на долния ред ти стъпва върху плота,а горния ред стъпва върху гръбчето.Ако гръбчето е криво го ловиш през плота отдолу и през дъната на горния ред с винтове :)
шоп - майстор
Вижте темата ми

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=30

Описал съм със снимков матерял как съм го направил. Използвам момнтажни неопренови лепила купени от големите вериги са 3-4 лв. Държат перфектно.Ако някой се опита да го разлепи ще се разруши гръбчето.
Здравейте
Дайте акъл как и с какво да зелепя гърба на кухнята на кривата стена без да бие на кухо .
2 м е гърба, стената посредата е издута и като наложа гърба в двата края има по 1 см разстояние от стената .
torbalan - Дървен философ
dzambok написа:
Здравейте
Дайте акъл как и с какво да зелепя гърба на кухнята на кривата стена без да бие на кухо .
2 м е гърба, стената посредата е издута и като наложа гърба в двата края има по 1 см разстояние от стената .
Полиуретанова пяна от тази, която не раздува.
batvenko - специалист
Трудно ще изпълниш условието "да не бие на кухо" - всъщност това какво ти пречи? Най-лесно става с пяна за топлоизолация.
zz_stefanov - майстор
Горните шкафове монтирани ли са. Щото мебелистите разчитат много на гърба за да не паднат (те пак падат де) :)
И аз предпочитам плота ми да не е пъхнат под гърба, защото остава повече място между водобранната лайсна и уредите и мивката, но като говориш с производителите на конфекция се ти казват - "така не се прави" :)
torbalan - Дървен философ
zz_stefanov написа:
Горните шкафове монтирани ли са. Щото мебелистите разчитат много на гърба за да не паднат (те пак падат де) :)
И аз предпочитам плота ми да не е пъхнат под гърба, защото остава повече място между водобранната лайсна и уредите и мивката, но като говориш с производителите на конфекция се ти казват - "така не се прави" :)
Водобранната лайсна и "термоплота" са си част от конфекцията...

Тема "Монтаж на гръб на кухня - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: