Мечтата на всяка домакиня
vista_bs - напреднал
Здравейте,
изчетох доста от темите по въпроса и съвсем се обърках. Бих искала да ви попитам конкретно за моя случай :-D
Как би било по-добре - гърба да мине зад долните шкафчета или да стъпи на тях (дебелената му е 14,4 мм).
В ъглите слагате ли лайсни или само силикон?
Захващането - дюбели, силикон, течен пирон, лепило...? На един познат са му монтирали гърба с някакви клипси :? , къде ли да ги търся и как ли да ги обясня...?
Благодаря предварително за отговорите :prost:
torbalan - Дървен философ
сама ли ще си го монтираш?

в къщи като монтираха кухнята - гърбът го залепиха с монтажно лепило за стената, като го отавиха да стъпи на долния ред шкафчета...
PLOCHKATABG - специалист
vista_bs написа:
Здравейте,
изчетох доста от темите по въпроса и съвсем се обърках. Бих искала да ви попитам конкретно за моя случай :-D
Как би било по-добре - гърба да мине зад долните шкафчета или да стъпи на тях (дебелената му е 14,4 мм).
В ъглите слагате ли лайсни или само силикон?
Захващането - дюбели, силикон, течен пирон, лепило...? На един познат са му монтирали гърба с някакви клипси :? , къде ли да ги търся и как ли да ги обясня...?
Благодаря предварително за отговорите :prost:
Винаги съм препоръчвал, това което се монтира след време да може да се махне лесно, а това става с дюбели и винтове.
Хубаво е гърба да подмине горните и долните шкафове и в скритото пространство да се хване с винт .
За да го сложиш отгоре всичко трябва да е много точно за да има качествен завършек, но от друга страна, ако слагаш в последствие ъглова лайстна много "дефекти" се крият от лайстната и няма значение как ще сложиш гърба .
torbalan - Дървен философ
а защо мислиш, че като е с лепило - не може да се демонтира :)))
PLOCHKATABG - специалист
torbalan написа:
а защо мислиш, че като е с лепило - не може да се демонтира :)))
Торбалане, въпроса ти подклажда спорове, защо е нужно ?
Кажи си мнението и това е !
torbalan - Дървен философ
ами в моя случай най-лесно беше с лепило...
като дойде ред да го демонтирам - последна гриж ще ми е, че ще отнесе част от шпакловката на стената...

наистина не виждам никакъв смисъл да се гърча с дюбели, дупки и т.н.
и най-важното - да загубя 5 см. от височината на гръбчето...
shadowman - майстор
Аз не бих приложил идеята PLOCHKATABG поради няколко факта и единия е ненужна заигравка със страниците на горните шкафове. Аз го лепя със силикон а ако стената е дунавски вълни може да цръкна и малко полиуретанова пяна за да не удря на кухо.
PLOCHKATABG - специалист
shadowman написа:
Аз не бих приложил идеята PLOCHKATABG поради няколко факта и единия е ненужна заигравка със страниците на горните шкафове. Аз го лепя със силикон а ако стената е дунавски вълни може да цръкна и малко полиуретанова пяна за да не удря на кухо.
Методи колкото искаш, нямам претенции за изпълнението. Единственото което би ме спряло да подпъхна гърба зад шкафовете е дебелината на самия гръб, че е малко по дебел .
mim - специалист
торбалане, с твоя камък си съвсем друг случай
Всичко което прочетох си е вярно но и всяко едноси има решение.Монтажа може да се извърши като гърба се хване:
1. с винтове за плота
2.с дюбели за стената
3.да се залепи
като при всички случаи трябва да стъпва върху долните шкафове а плота е пред него.Ако искаш горните шкафове да го настъпват дебелината не е от значение защото има окачвачи които могат да изнесат горните шкафове напред.
Лично аз монтирам с дюбели долните крия под водобрана а горните скривам с тапички защото представи си че се наложи да свалиш гръб какво те чака при друг монтаж

Тема "Монтаж на гръб на кухня - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: