Мечтата на всяка домакиня
guest
Въпроса ми е: колко е ширината на кухненските плотове /стандартно/
masteradmin - майстор
доколкото знам е 60cm.
виж повече идеи ТУК
deer - специалист
аз пък имам друг въпрос как да се залепи най добре лентата която е между плота и стенната плоскост?
в къщи го направиха със силикон, почна да мухлясва и гумата се деформира, но това е измислен от баща ми приом , за който съотвенто сега сси сърба попарата , та питам има ли някакви правила или техники?
masteradmin - майстор
Здравей Deer ,значи този приом на баща ти е напълно стандартен начин за уплътняване.
Не знам какво точно сте ползвали ,но най-често се слага водобранна лайсна която се закрепва с винтове към стената, а отдолу все пак задължително се уплътнява със санитарен силикон. Но не забравяй, че в случая силикона се използва за уплътняване ,а не за залепване на лайсната, може би затова при вас не се е получило.
Друг начин за скриване на отвора между стената и кухненският плот е използване на алуминиев или друг подобен ъглов профил (от тези за плочки ) ,който се залепва със силикон.
deer - специалист
щом наистина става по този начин значи някъде бърка , някоя подробност , наи- вероятно в това кото казваш , че силикона не е за лепене а за запълване на фугата.
masteradmin - майстор
Има и различни видове силикон за первази се слага санитарен който има антигъбични съставки и по негo неможе, да се образува мухъл.
deer - специалист
точно гъбите за проблема :evil:
значи с подходящия силикон- санитарен всичко ще е ок
благодаря
Bobby - специалист
Утре ще снимам кухнята да видиш моите лайсни, те са на 1 седмица , може да ти помогне.
гост
Здравейте!Имам проблем.Правя си сам кухненския плот но не съм много наясно как да съединя двете части.Става дума за плот с г-образна форма.Не знам точно как да прилепя двете части.Може ли някой да ми помогне?
Гост
Не знам от каде идват тези легенди за противогъбичен силикон.Такова нещо НЯМА!Аз имам и в банята и на кухненската мивка и при двата случая се налага постоянно да го сменям, защото
почернява с времето т.е появяват се гъбички.

Тема "кухненски плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: