Мечтата на всяка домакиня
Margo - напреднал
Чудесно! Точно такава тема ми трябваше.Ще давам апартамент под наем и искам да сложа на едната стена на кухнята само аспиратор.Без него не може, а ме съмнява че наемателите ще вземат да купуват.Проблема е, че трябва да сложа някакъв гръб все пак,защото стената е бял латекс.Дърводелеца ме уверява,че този гръб трябва да се държи на нещо,сиреч трябва да има шкафчета отвсякъде.Нали нищо не пречи да се закачи с дюбели както тука сте писали един ПДЧ гръб който да почва от нивото на долните шкафове и свършва на горния край на аспиратора?Или само до долния край на аспиратора,ако някой иска да си монтира отгоре шкафчета?Имате ли идеи? Мерси предварително за отговорите!
Emerald - модератор
Разбира се. Мен ако питаш и просто с пирончета би трябвало да стане. :-D Не му трябват никакви шкафчета за да бъде прикачен солидно към стената.

Обаче ПДЧ ми се струва малко странен материал за гръбчета. :? Та той се раздува от влагата? :? За ПДЧ спомена, нали правилно съм разбрала? Такова нещо?

Изображение
Тани - модератор
Emerald моля те престани с тези пирони! :-D :-D :-D Как не разбра , че нищо не се захваща за стената с пирони (особено в гипскартон:-D ) Отдавна всеки уважаващ себе си майстор е забравил какво е пирон и тел!

Margo , 4 дюбела са напълно достатъчни за какъвто и да е гръб!
Emerald - модератор
Танич, недей така, че току-виж съм решила, че онзи пистолет не изстрелва миниатюрни пирончета, а направо дюбели. :-D Може да съм жена, но имам някаква бегла представа що е то дюбел, пък ремонти гледам всеки божи ден. :-D

Леки неща нямат нужда от дюбел. :cool: всякакъв вид леки дъски и молдинги директно с пистолетчето за две секунди. :wink: Ще се съглася че това не е особено леко, но стъпва на плот в края на краищата-и с мебелен такер сигурно ще стане (към ГК). :? Въпросът е добре да лепне към стената- не да му носи тежестта. Разбира се ако въпроса е за такова тъничко Пдч като на снимката. :?
Margo - напреднал
Абе не съм сигурна какъв материал е, но съм виждала по снимки на кухни в нета - същото като плота е и е тъничко, седи като тапет.Исках да съм в час какво точно искам, за да обясня на дърводелеца.Защото той ми обяснява че гърбът трябвало да се държи на долния плот.Ама май зависи от гърба.
Margo - напреднал
Ето,вижте това например колко е хубаво:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105687&photo=3
Тани - модератор
Margo написа:
Чудесно! Точно такава тема ми трябваше.Ще давам апартамент под наем и искам да сложа на едната стена на кухнята само аспиратор.Без него не може, а ме съмнява че наемателите ще вземат да купуват.Проблема е, че трябва да сложа някакъв гръб все пак,защото стената е бял латекс.Дърводелеца ме уверява,че този гръб трябва да се държи на нещо,сиреч трябва да има шкафчета отвсякъде.Нали нищо не пречи да се закачи с дюбели както тука сте писали един ПДЧ гръб който да почва от нивото на долните шкафове и свършва на горния край на аспиратора?Или само до долния край на аспиратора,ако някой иска да си монтира отгоре шкафчета?Имате ли идеи? Мерси предварително за отговорите!

Е права си! И аз си захващам ъглите за гипскартона с такер , а също така понякога и найлон , захващам си и кабели в мазилката по тоси начин , но толкова! Правиш ли сметка колко пирона трябва да се заковат за да се закрепи този ПДЧ гръб , който тежи поне 3-4 килограма ? А какво ще се случи , ако се приложи и някакво допълнително усилие? гаранция давам че ЕДИН дюбел ще издържи на измъкване повече отколкото 20 пирона в тухла! А именно това е целта в случая - максимално здраво с минимум отвори! Доколкото разбрах първоначално - отдолу няма да стъпва на плот. Все пак обикновено под аспиратора е местото на печката , а надали за под наем Марго е предвидила керамични плотове за вграждане!
sanig - специалист
В моята кухня гърба е от ПДЧ, но от тънкото и сме го хвнали с дюбели за стената. Никакъв проблем до сега, така че смело
popoci - специалист
Защо не пробваш със стъкло, да речем 6мм, закалено, матирано залепено със силикон?
http://architecturalglasssystems.com.au ... stems.html
http://www.allperthglass.com.au/index_files/Page347.htm
ltsakev - помощник
sanig написа:
В моята кухня гърба е от ПДЧ, но от тънкото и сме го хвнали с дюбели за стената. Никакъв проблем до сега, така че смело
Съгласен съм с него, в момента и аз съм на този етап за моята кухня, моята идея е да го лепна в 4-те края с дюбелче и още 3-5 места да капна малко силикон да си залебне по самата стена. От това по евтин и практичен вариант да си сложиш гръбчето няма.

Тема "с какво се залепват гърбовете на кухненските плотове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: