• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
съб юни 08, 2019 8:52 pmWhiskey написа:
Колеги, да използвам темата да попитам има ли някакъв специален чалъм при монтажа на окачвачите за релса на шкафовете от горния ред. Ясно е, че трябва да се пробие дупка през фазера, но как точно го правите? Имам да монтирам доста шкафчета и се чудя как да си улесня живота.
Отделно, тъй като всички шкафчета са ми на нут, ще трябва да се прерязва мястото, където минава релсата. Как става това изрязване?
Режем си го предварително с квото дойде. Циркуляр,зеге ,пасвател.
Whiskey - специалист
Справих се отлично, много съм доволен от резултата. Днес сложих всички горни шкафчета и остана само последния ред - този над тях. Има обаче едно нещо, което все още не мога да си обясня. Как изчислявам на какво ниво спрямо горния ръб на шкафа слагам металната шина, за да мога максимално да ползвам капацитета на регулаторите в ъглите. В конкретния случай сложих центъра на шината (където са отворите за хващане) на 5 см. от горния ръб на шкафа и се получиха нещата, но ходът надолу е почти никакъв. В случая това не е проблем, но искам да знам има ли някаква зависимост или стандарт за монтаж на тази шина. Ползвам окачвачи Блум и шина, взета от същия магазин.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Направи си сам кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: