• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
shadowman - майстор
Ще отговоря на няколко въпроса които се задават тук и ще обясня някой неща за да е по-ясно. Значи според мен не е редно да се гледа в канчето на другия понеже не сте на негово място за да знаете за какво става въпрос. Относно материатлите, за мен ламината на кроношпан е най-калпавия, дори на Габровница е по плтънен а и по-евтин, турските плочи на ОРМА, гръцките Шелман и Акритас + Егер + Wodego + още някой други са по-плътни от тия на кроношпан. Ако някой иска да му излезне кухнята по-евтина му се прави корпуса от материал на Габровница, вратите може да са от всичко друго. Когато се монтира кухня клиентите гледат само вратите, че са на криво, но това се регулира последно, има толкова много други неща за които да се захванете, но за вратите няма нужда.
shadowman - майстор
MiroG написа:
Снимки ще кача утре, че сега ще излизам да си търся механизми за плъзгащите врати на гардероба в спалнята които ми предстои. Механизмите на Blum са скъпи. Какво тояно разбираш под това една панта за вратичка е 2 лв. а турските са по 1 лв. аз не мисля че са чак толкова скъпи за качеството което предлагат. Метабокса е 15 лв. но не може да се сравни с турските и китаиски боклуци.
Блум не предлагат механизми за плъгащи врати, но в Интериор-И предлагат такива на Шахенмайер (ако не бъркам правописа). Най-евтини са турските на MEPA, но стават. Панта блум с вграден амортисьор в около 5 лева, китайки и турски ментаци не ползвам за да кажа цена.
Liubo3 - специалист
MiroG, мога само да кажа че си попаднал на неподходящия човек и си бил наивно излъган.Цената на изделията си я определем от сложността на конструкцията и съответно от обема на работата по нея.Един шкаф с размер 90 на 90 с две вратички не струва колкото един такъв същия с примерно пет чекмеджета!
Поръчковата работа винаги е била и ще бъде по скъпа.Това е така по ред много причини.Моят съвет към читателите на темата е, хора събирайте оферти от поне три места.Голяма разлика в цената означава че някой слага огромна надценка а ако е много ниска може да значи че ще получите не това което желаете да платите и ползвате.
trevora - специалист
MiroG, мога само да кажа че си попаднал на неподходящия човек и си бил наивно излъган.Цената на изделията си я определем от сложността на конструкцията и съответно от обема на работата по нея.Един шкаф с размер 90 на 90 с две вратички не струва колкото един такъв същия с примерно пет чекмеджета!
Поръчковата работа винаги е била и ще бъде по скъпа.Това е така по ред много причини.Моят съвет към читателите на темата е, хора събирайте оферти от поне три места.Голяма разлика в цената означава че някой слага огромна надценка а ако е много ниска може да значи че ще получите не това което желаете да платите и ползвате.

Не мисля ,че си много прав.Цената на една и съща като визия мебел може да бъде много различна.Клиента в много случай не е запознат и не се интересува от неща като обков ,механизми,плоскости ит.н.
На него са му предложили кухня ,която струва от 350 до 450 лв.л.м.Ами хубаво,ама нека аз да съм клиентката.Може ли корпус от/всъщност да не ставамнахална/примерно от ПДЧ на Кроношпан,ама от новата серия Contempo,щото не ме кефи корпуса да ми бяло фронт,искам примерно бяло северно дърво.И пантите да не ми са някакви турски или чайна ,ами Блум или Грас,айде може и Хефеле,ама и плото да не 3 см ,ами да е 4 и примерно от тия италиянските на Макронекс дето са по 60-70 лв.л.м.гръбчето естесвенно да еот същия вид,неща ПДЧ.цокъла ми алуминий,ама не ПВЦ приличащо на алуминий.Водобранна лайсна нещо по-фейшън,.И мисля в този шкаф на метър,що пък да нямам 3 чекмеджета,ама с плавно затваряне.Да стана ли нахална,искам и органайзерите вътре на Блум.Дръжки?Ми има едни който много харесвам,дизайнерска серия ,на Cosmov ,ми има -няма 20 лева бройката.Ми кво,що пък да не,та офертата нали е от 350-до 450 лева метъра.Аз щото съм ровила примерно в нета,чела и проучила,знам че се включвам в по-високата тарифа.И смятам 5,5метра кухня х 450 лв=2475 лв.Амииииииииии такова,може ли да си поръчам 20метра кухня,а пък аз после да си я направя:)
svetliopi44 - Чирак...
Ми ако се окаже че , айде корпуса е грозно бяло ПДЧ ама вратите са МДФ гланц... :? то ония само да го пръснат искат по 100лв. на м2... ами ако не е прав МДФ=а ами искам да е овален ... :?
shadowman - майстор
Хора има всякакви, но в доста случаи като има кажа, че с бяло гладко (габровница) ще излезе по-евтина кухнята веднага се съгласяват. Всеки казва вътре както ще да е щом ще е по-евтино и след като не се вижда няма проблем. Trevora ако всеки клиент ми казва с какво иска да му направя кухнята или каквото и да е та ще ми е по-лесно. Идват при мен и започвам да обяснявам, аз работя така и така, използвам еди какъв си обков, използвам окачвачи и не кова директно фазера, корпуск кантирам с 0.8/22 (0.5/22 съм го отсвирил)... обясняван ли обяснявам и ме разбират много малко хора, само тези които са имали проблем с някоя турска панта или водач за чекмедже с дебелина на механизма колкото капачките за буркани. И друго кентемпото е леко по-добро от старите плоскости на кроношпан (говоря за плътност) инак половината цветове са крадени от егер.
torbalan - Дървен философ
истината е, че човек трябва да попадне на свестен майстор...

кроншпанмоншпан, блумбум и т.н. въобще не е необходимо клиента да ги знае тез неща...

у дома жената хареса бежавото и бялото от едно тесте мостри... без изобщо да се интересува пдч ли е, мдф или богзнае какво...
горните шкафове ги беше видяла някъде по рекламите и леко по леко стигна до сайта на блум, та от там си харесахме механизмите за всички шкафове и чекмеджета и така...

имаше допуснати грешки при изработката, но човека си оправи всичко... така че, накрая пак останахме доволни :)

и друго, което също е важно за мен - колкото се бяхме разбрали - толкова пари съм дал (нямаше изпълнения от рода на "е да ама за това трябва да се плати допълнително...") и сроковете, които бяхме уговорили - горе-долу бяха спазени...
MiroG - помощник
Може би не разбирам, но плочата която си избрахме е на кандил. Вратичките наистина са от нея. Беше замислена да е в два цвята ама майстора се объркал и накрая пак чрез наш компромис се получи това като се развали цялата концепция. Механизмите са на блум като на половината чекмеджета са с плавно затваряне а другата половина обикновен метабокс /компромис от наша страна/. На две от вратичките е сможил блум панти а на другите две турски та сега ги сменям. Спестил е малко около 18 лв.! Обкова сами си го купихме!!!
Определено не попаднахме на подходящия човек.
Аз съм си правил мебели /кухня на терасата, детска стая и др./ и съм на ясно как стоят нещата. Не искам да броя парите на другите и да им гледам в канчето но като парите излизат от моя джоб и отиват в тоя на такива лъжци и измекяри побеснявам. Кажете ми кой нормален работник в България вади по 2000 лв. в нашия случай мисля и повече за 3-4 дена труд?
Започнахме преговори за спалнята със същия защото в него беше останало капаро и ми се обяви цена от 2800 лв. за гардероб спалня и шкаф с размери гардероба /2200/2550/650 ш/в/д спалнята с 4 чекмеджета 1640/1900 матрак и шкафче 900/700/450 като тоя цена е само за изработка на дървенията матрака е от нас.
В краина сметка му предложих 2200 с всички невидими части от бяла плоча и му се видяха много малко та се оттървахме. Сега съм тръгнал да си правя спалнята сам и ще ви пиша колко ще ми излезе.
Механизми засега съм избрал на WURST защото Blum i Grass не предлагат а тези на Hafele не ми харесаха като дизайн.
MiroG - помощник
Снимките.
Първите 3 са от въпросната кухня а останалите от нещата които съм си правил.

Прикачен файл

10112010067.jpg
10112010067.jpg (171.89 KиБ) Видяна 13293 пъти

Прикачен файл

10112010068.jpg
10112010068.jpg (165.95 KиБ) Видяна 13293 пъти

Прикачен файл

10112010069.jpg
10112010069.jpg (163.08 KиБ) Видяна 13293 пъти

Прикачен файл

10112010070.jpg
10112010070.jpg (153.41 KиБ) Видяна 13293 пъти

Прикачен файл

10112010071.jpg
10112010071.jpg (153.73 KиБ) Видяна 13293 пъти
MiroG - помощник
Още снимки.

Прикачен файл

10112010072.jpg
10112010072.jpg (155.24 KиБ) Видяна 13289 пъти

Прикачен файл

10112010073.jpg
10112010073.jpg (158.37 KиБ) Видяна 13289 пъти

Прикачен файл

10112010074.jpg
10112010074.jpg (176.77 KиБ) Видяна 13289 пъти

Прикачен файл

10112010075.jpg
10112010075.jpg (179.76 KиБ) Видяна 13289 пъти

Прикачен файл

10112010076.jpg
10112010076.jpg (163.96 KиБ) Видяна 13289 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Колко струват мебелите в кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: