Мечтата на всяка домакиня
rgadzhev - специалист
Имам миялна за вграждане 45 см, която искам да вградя под фурна за вграждане 60 см. Заради фурната шкафа трябва да е с вътрешен размер 56 см, а за миялната отвора трябва да е 45.2 см. и като сложа една страница пдч 1.8 см до миялната остава едно разстояние от 9 см. Най - тесният механизъм за бутилки е 10 см. Та идеята ми е следната Да направя врата на миялната 60 см., коят да закрива и тази ниша, в която ще държа праховете за миялната. Правил ли го е някой? Притеснявя ме, теглото на вратата ще бъде по голямо, а тук няма регулиране като Авентос примерно. Евентуално някакви последствия?
kozl - майстор
Последствия може да има за пантите от по големия момент при отворена врата, причинен от по-голямото тегло на вратата, но едва ли някой може да потвърди или отрече. А с боравенето по- внимателно щом не се регулира при някакъв ъгъл на отваряне има вероятност да не задържа и да изпада вратата до долу. Но това може да се случи и с 45 см врата щом е даденост.
Повече помисли за това, че механизъмът на отваряне вкарва най-долната част от вратата навътре към пералнята. Там трябва да няма страница на джоба, която да пречи. И все пак от естетическа гледна точка ширината на фурната ще надстърча над по-тясната врата под нея. А и плоскостта на вратата на фурната за да съвпадне с тази на вратата на миялната страниците при миялната трябва да надстърчат с 20 мм пред тези при фурната.
Ето аз какво съм направил - вратата е 50 см, но принципите съвсем по други.
Изображение
todor_tsanov - специалист
прекъсни колоната с плот и в/у плота сложи фурната за вграждане мисля че е по лесно за изпълнение

Прикачен файл

Без име.png
SoWhat - специалист
Долния шкаф си го правиш отделен. Може и да не се прекъсва с плот. За фурната отделен. Над фурната също. И си ги навързваш в колона.
Само че, има едно голямо НО:
Шкафа трябва да е с дъно, за да издържи цялото натоварване на колоната. При това положение дъното ще е на пода, без крака, за да влезе миялката и да бъде на линия с другите шкафове. И някакво изрязване за цокъла.
Но пък, ако няма крака трудно ще се нивелира цялата колона.
Може и с крака, но ще се вдигне линията на шкафа спрямо другите.
За ширината:
Остават 9,4 см. Може да сложиш по-тясна страница /прм. 8мм./ до миялката, при което празното пространство става 10,4 см. за да влезе 10 см. механизъм с негово си чело. В магазина мериш ширината на механизмите, защото имат разлики, и вземаш най-тесния.
Аз така бих опитал.
Успех.
rgadzhev - специалист
Жив и здрав да си Sowhat сега се сетих, че ще купувам една плака на 16 мм заради тандем боксовете, така че страниците мога да ги направя от 16 мм, а средната 8 мм. Видях в Рали М някаква неизвестна за мен марка механизми за бутилки с плавно прибиране и пълно изтегляне някой ползвал ли ги е стават ли? Или ми препоръчайте някакви други. Благодаря на всички отговорили!
miliad - майстор
Може и с крайна дублираща страница

Прикачен файл

New Image.JPG

Тема "Миялна под фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: