Мечтата на всяка домакиня
DTIvanov - специалист
И аз не ги харесвам ъгловите лайсни и визуално и от хигиенна гледна точка, но понякога при много криви стени са по-малкото зло.
gogo1113 - специалист
Вече от личен опит мога да твърдя, че при крив гръб в комбинация с крива стена /както в моя случай в началото на темата/ добрата подготовка на повърхността на стената + монтажно лепило = успех. Колкото до декоративните лайсни - при фуги или кривини са неизбежни. Ако се ползват алуминиеви например, почистването не е трудоемко, а са и естетични, отварят шкафовете.
От много време насам не ползвам тънки гръбчета 8-10мм. няма смисъл да се мъчиш ....ако ползваш 18 или16 става за секунди завиваш му прави планки отзад и оставяш една дупка да се показва отгоре....после пез нея дюбелираш перфектно се получава :yawinkle:
gogo1113 - специалист
Да де, ама пусто нали гледам хем да е термогръб, хем да е с цвета на термоплота. За този плот, това е съответстващия му гръб - 9-9.2 мм. И се почват мъките - криви стени, криви гърбове, пък ако може и без да се виждат дюбели и др. подобни.
bisplus - специалист
gogo1113 написа:
Да де, ама пусто нали гледам хем да е термогръб, хем да е с цвета на термоплота. За този плот, това е съответстващия му гръб - 9-9.2 мм. И се почват мъките - криви стени, криви гърбове, пък ако може и без да се виждат дюбели и др. подобни.
Ами слагай направо плот за гръб цената е почти същатата.
gogo1113 - специалист
Тъй като кухненските шкафове са ми под формата на П имам видима отстрани част от гърба и дебелина от 38-39 мм, която да гледаш стои малко грозно, ама нейсе, справих се някак си. Сега вече, като награпавих стената и сложих монтажно лепило гърба стои и не смее да мръдне, ама ми скъса нервичките, но... :-D
elby - специалист
Монтажното лепило има ли значение какво е е ? Soudal T-Rex върши ли работа? Или някакво полимерно е по-добре да се ползва?
gogo1113 - специалист
Лепилото трябва да е монтажно. Аз съм го лепил с Moment fix, защото такова имах. Става с всяко монтажно лепило. Мисля, че с полиуретаново лепило ще стане също много здраво. Ако има кривини е задължително да се фиксира, докато стегне лепилото. На място, което няма да се вижда може да се сложат винтове с дюбели в стената.

Тема "Проблеми със залепване на гръб в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: