Мечтата на всяка домакиня
sstefanov - майстор
Вместо силикон използвай истинско монтажно лепило.
bisplus - специалист
shadowman написа:
Използвам често Мастер и дерт нямам, дерта са кривите плотове. Когато има такива ги застопорявам с винт в плота (там където ще лежи водобранната лайстна) ако поддаде и горе бия винт в стена с парче ПДЧ и ако мазилката е здрава ще дръпне гърба и неща се оправят. Виж си и стените дали са прави или дунавски вълни.
Кантати олепилен лие, как смяташ да го залепиш?
vssv - помощник
Приателю,естествено,че върху ваксата ще имаш проблем със силикона!! Имаш два варианта...1 - набразди ваксата и залепи гръбчето и 2 - купи си гипскартон-9мм или осб - 9 мм,дюбелираи го за стената и после си залепи със силкон гръбчето... бързо,лесно...а ако е доволна половинката ще е и вкусно!!!!!! Успех
shadowman - майстор
bisplus написа:
shadowman написа:
Използвам често Мастер и дерт нямам, дерта са кривите плотове. Когато има такива ги застопорявам с винт в плота (там където ще лежи водобранната лайстна) ако поддаде и горе бия винт в стена с парче ПДЧ и ако мазилката е здрава ще дръпне гърба и неща се оправят. Виж си и стените дали са прави или дунавски вълни.
Кантати олепилен лие, как смяташ да го залепиш?
Лепим ги на какатираща.


За 16 и косур години не съм имал проблем със залепване на плотове към стената със силикон, освен ако е с изтекъл срок на годност или е като лодка понеже преди години кроношпанските бяха такива и няма изправяне. Е може, но с дюбели ама как да сложиш винт на лицето на кухнята. Не е проблем и да гп залепиш на гола мазилка. Ще кажа защо предпочитам силикон вместо монтажно лепило, защото е по течен и като го нанеса на топки и като го пристна на стената се размазва колко трябва, монтажното лепило е гъсто и заради това не го харесвам. В крайна сметка резултата е един и същ, само където силикона втвърдява по-бавно.

Относно проблема на човека, на почти всяка кухня имаме този проблем, но работим отдавна и имаме опит за да се отреагира на тази ситуация, затуй не ти е виновен гърба на DUROPAL (и аз ги използвам и мога да кажа, че са едни от правите, но зависи и как е стопанисван), ако прецениш, че не ти пречат винтовете които ще гледаш (дори и тапи да сложиш) слагай дюбелите.
gogo1113 - специалист
Днес ще взема да награпавя мазилката с шкурка, ще я обезпраша и ще го лепя пак, взех монтажно лепило на "Момент", което обаче не стяга бързо за да имам време да го застопоря с винтове, подпори и др. каквото намеря. Лепилото на точки ли да го нанасям или на топки, колко на гъсто да го нанасям по площа на гърба? Да го причуквам ли към стената с гумен чук?
bisplus - специалист
shadowman въпроса за канта не беше към теб ама нищо.... и аз бях попаднал на един много крив гръб и го монтирах като го завих на задната страна на плота..стана с 28мм по нисък но според мен това не е от голямо начение.
gogo1113 - специалист
Днес проведохме поредната борба с гърба. Награпавих стената с шкурка Р60, изчистих я хубаво с коресилин и като изсъхна намазах гърба с "Moment" - Profi fix, залепих го и го застопорих отгоре към стената и отдолу към плота. Засега чакам и се надявам на успех!
ZEDYCUS - майстор
Чета и се чудя, като ги залепите гърбовете на стената и обикалят комин(чупка) , примерно, как напасвате парчетата гръб перпендикулярно едно на друго. Един или два пъти ми е се е налагало да подлагам 1см летвичка за да хвана прав ъгъл или вертикал. Всеки детайл ли го изрязвате под ъгъл. :?
Дюбели съм слагал под водобранната лайстна, на 1,5см от ръба на плота и отгоре на същото разстояние и ги крия под алуминиев ъгъл 2на 2см.
shadowman - майстор
При кривите гърбове е много трудно това напасване, веднъж пробвах дибли и го разпробих на многошпинделната ама не се получи. Инак ако има наблизо стена (срещу ъгъла) я ползвам за опора и режа дълга бленда която да притисне гърба един към друг и за фикцация малко тиксо. Инак аз нехаресвам лайстните и затуй гледам да ги избягвам.
ZEDYCUS - майстор
shadowman
Инак аз нехаресвам лайстните и затуй гледам да ги избягвам.
Заради мръсотията, която се задържа ли ги избягваш. Поздрави.

Тема "Проблеми със залепване на гръб в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: