Мечтата на всяка домакиня
gogo1113 - специалист
Колеги, търсих във форума тема с подобен проблем, но не можах да открия и затова въпросите ми са в нова тема. Монтирал съм долния ред шкафове в кухнята, нивелирах ги, разкроих си парчетата за гръб над тях и започнах да ги лепя за стената. Гърбът е ПДЧ на DUROPAL, купих го от "Хосе", измервам го между 9 и 10 мм дебелина, лепя го със санитарен силикон "Master" и започват проблемите - първо гърбът е крив /прави ми дъга във височина/, като го прилепя към стената в долния край, в горния се отцепва около 1 см, затискам го отдолу в задния край на плота и отгоре го запирам за отсрещната стена с подпори и го оставям за около денонощие, като преди това с гумен чук равномерно го причуквам навсякъде за да залепи силикона, уж всичко е както трябва, но уви. Тук е вторият проблем: след като махна на другия ден подпорите го чувам, че започва да пука, сякаш се отлепва от стената, т.е. не е здраво залепен, лекичко го раклатих и той се отлепи целия от стената, като се отлепи и силикона от стената и остана само върху гърба, а върху стената - нищо. Стената ми е много гладка - направена е с мазилка "стуко венециано" и гланцирана с вакса за блясък. Тази драма се повтори два пъти и вече не знам какво да направя, проста работа е гърба, а не става нищо. Въпросите ми са: първо - трябва ли да награпавя повърхността на стената и как, ако е необходимо; второ - трябва ли да награпавя задната страна на гърба и трето - колко дебело се намазва силикона върху гърба за да хване здраво, но без да се получава голямо отстояние до стената / получава се при прекалено много силикон/. Ще бъда много благодарен за съветите ви, защото вече се видях в чудо, без да сложа гърба не мога да сложа и горния ред шкафове, а времето си напредва.
vladimury - специалист
Бих ти препопъчал да смениш силикона със сикафлекс или някакъв момент фикс ( аз предпочитам сикафлекса ).
shadowman - майстор
Използвам често Мастер и дерт нямам, дерта са кривите плотове. Когато има такива ги застопорявам с винт в плота (там където ще лежи водобранната лайстна) ако поддаде и горе бия винт в стена с парче ПДЧ и ако мазилката е здрава ще дръпне гърба и неща се оправят. Виж си и стените дали са прави или дунавски вълни.
мен също ме излъгаха да купя от тия хосе .вече никога . със залепването на гарба нямах чак такива проблеми ,залепих гарба с момент фикс към фаянс иго задържах само със самозалепващо тиксо ,но с канта за работния плот още бера ядове , твърд като кокал няма изрязване ,чуписе просто ужас повече никога хосе нищо че бил немски

Прикачен файл

Picture 21.jpg
gogo1113 - специалист
Застопорих го и отгоре, и отдолу гърба, успях да го фиксирам, но като махна подпорите и се отлепва. Стената не е крива, тук-там има малки неравности, не повече от 1 мм. Колко дебело се маже силикона, стената награпавява ли се?
Към колегата Миташки - този кант е меламинов, дебел е, аз също взех, но ми казаха да го кантирам на машина, нямах проблеми. Между другото кантирах малко и на ръка - обрязваш внимателно с макетното ножче, но не докрай, останалото отнемаш с шкурка върху трупче, с нея оформяш, става перфектно стига да имаш нерви - с кантираща машина е за нула време.
Последна промяна от gogo1113 на чет фев 17, 2011 10:58 pm, променено общо 1 път.
shadowman - майстор
Тоя кант си изска своето и ако се залепи както трябва става добре, ако искате лесно си купете хартиен с лепило и дано ви хареса резултата.
доре какво точно иска този кант защото ми е.............
diduli - специалист
Аз правя така. Тегля една черта с дългия нивелир . През 50 сантиметра ( примерно) кова леко пирони средна големина.Слагам на плота течен пирон на топки на няколко места ( все едно лепиш гипскартон ).Слагаш върху нивелелираните пирони и готово.На другия ден махаш пироните и дооправяш стената. До сега нямам оплакване за отлепен плот ! :-D
gogo1113 - специалист
Колега, не можах да разбера това за пироните, къде ги слагам и какво е това течен пирон? Ако стената е много гладка трябва ли да я зашкуря?
diduli - специалист
Пироните ги забиваш по линиата .На тях стъпва плота, за да има какво да го държи докато стегне силикона.Течния пирон е силикон.Питай в магазина ще ти покажат.

Тема "Проблеми със залепване на гръб в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: