Мечтата на всяка домакиня
Vancata - напреднал
Хора не знам дали това е правилния раздел, но съседа ми си е направил кухнята, там където архитектите са чертали да е баня. Очевидно човека е решил и там да си включи мега мощния аспиратор (сигурно 800+ куб.м.) и у нас, и нагоре, та чак до 8мия етаж, всеки ден вкусваме от гозбите му. Става дума за отвода за банята. Опитах всякакви начини за комуникация с него, дори му предложих помощ, да изкъртим дупка до бокса (там си има отдушник за кухнята и да го свържем както си му е редът). Той отказва... а да не кажа двата отдушника са на една стена разстояние, няма и метър. За съд и други работи нямам време, нито за колективен иск. Човека е на 2рия етаж и дими чак до 8мия баните на хората. Споделете, вентилатор с клапа тип пеперуда ще спре ли напора на неговия аспиратор? Клапата трябва да е сравнително плътна. В крайна сметка ще се лиша от отдушник... Омръзнало ми е да се занимавам с хора, който забравят, че когато са купували жилищна собственост тип апартамент, делят общи пространства и отдушници.
bayan - специалист
баш майстора го е измислил (ще ти сложа шапка)

ако не разбираот дума този над него слага един парцал в тръбата и той сам ще си премести нещата

успех
Vancata - напреднал
bayan написа:
баш майстора го е измислил (ще ти сложа шапка)

ако не разбираот дума този над него слага един парцал в тръбата и той сам ще си премести нещата

успех
Омръзнало ми е от съседски свади и няма смисъл от бомбета и коминочистачи. Все пак благодаря за съвета.
Въпроса ми е за вентилатор с клапа, ще спре ли плътно миризмите, или поне да ги намали драстично?

Поздрави.
masterval - майстор
Ще спре в твоята кухня. Може преди монтажа да се сменят пружинките с малко по-силни. Имам такъв вентилатор, а комините са два етажа над мен. Като духне среден вятър, почват да тропат крилата на клапата.
А има и по-нови модели, които затварят много плътно, за баня, но са скъпички.
radius - майстор
Не разбрах комшията до вас ли е или под вас. Ако е под вас наистина може да му запушиш търбата, поне докато дойде да те пита какво става и не се разберете за изход от ситуацията. И под нас има кухненски аспиратор в баните, но явно не е много силен. А и блока е така направен и ПРЕправен, че няма 2 еднакви апартамента във вертикал, та не мога да виня хората.
Vancata - напреднал
Един етаж под нас, нямам време за латино драми и сапунки и да ми реве всяка вечер пред вратата или да ми прави мръсни номера. В България съм стигнал до извода, че от съдилища ефект няма, законите на джунглата са в пълна сила. Днес гледах някакви вентилатори на мм, прилично евтини като цени, около 50 лева, тия дни ще пробвам с тях.
king82 - специалист
Не е нужно да се сменят пружинките на клапата с по-яки. Кнапата е еднопосочна - не може да влезе въздух от вън, а когато си включиш вентилатора въздуха заминава навън.
Това е проблем навсякъде кадето коминете(тип сифонен) и отдушниците са общи. Едно вентилаторче за 30-ина лева мисля решава проблема до някаде
Dino23 - помощник
masterval написа:
... Имам такъв вентилатор, а комините са два етажа над мен. Като духне среден вятър, почват да тропат крилата на клапата...
Здравейте. Имам същия проблем с моята клапа на вентилатора. Обикновенна пластмасова пеперудка за 5 кинта. Като духне по-силен вятър и крилцата и започват да тропат. Аз не намирам никъде някаква по-стабилна клапа (вентилатора е Ф100) и се замислям за вентилатор с автоматична клапа. Какво е решението според вас ?
zz_stefanov - майстор
Ако подсилите пружинките ще намалите дебита на вентилатора, тя клапата и без това ограничава дебита. Ако може са де сложи в банята по мощен вентилатор 130 мм с клапа. Трябва да се контрира налягането от неговия аспиратор, когато ви работи вентилатора.
Съдете го тоя.

Тема "Вентилатор с клапа тип пеперуда." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: