• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
dannybo - помощник
Здравейте. Реших да скрия кофата за боклук в кухнята в шкафа под мивката. По списания съм виждал различни механизми за целта. Когато вратичката на шкафа се отваря кофата се показва и капакът и се повдига, за да се изхвърлят отпадъците. Някой знае ли къде мога да намеря подобен механизъм в София? А пък и ако споделите опит или снимки на подобно начинание ще съм Ви благодарен.
solo5 - майстор
в Мосю Бриколаж видях модел на готово кухненско обзавеждане
като се отвори вратичката под мивката и се приплъзва странично капака на кошчето за боклук, което се намира под мивката
много тарикатски механизъм
разгледай го и попитай, може и да се продава отделно
или поне ще знаеш какво да търсиш :)
Тани - модератор
Най-простия начин е като просто я закачиш на вратичката! Това съм го видял още преди 16 години в бунгалото в което живеехме в Либия! И още доста идеи!
dannybo - помощник
В краен случай мисля да свържа капака на кофата с вратичката на шкафа с въже и макари и той да се повдига щом тя се отвори.
bisplus - специалист
В краен случай в место да слагаш макари и въжета, просто можеш да си купиш кофа от тези на които капака се "люлее" и решаваш проблема! Надявам се да съм се изразил правилно и да съм помогнал с нещо! :)
Стефан - майстор
Тани написа:
Най-простия начин е като просто я закачиш на вратичката! ....
При мен е нещо подобно. Само, че жена ми използва кофата само като обем, в който поставя подходяща по големина найлонова торбичка. Вътре в нея поставя стари вестници непосредствено до вътрешната част на найлона. Отбелязвам, че отпадъци от риба, месни отпадъци и други бързо развалящи се, се събират отделно, и се изхвърлят на момента.
Самата кофа и поставена на възможно най-удобното за манипулация място/по желание на жена ми/. При запълване с отпадъци, торбичката се взема, и се изхвърля. Следва нова зареждане с торбичка и вестници, което става за половин минута. Просто, удобно, и функционално. Без ролки, въжета, плъзгащи капаци, и т.н. сложнотии.
Теди - специалист
Моята такава кофа е закачена на вратичката, а капака й е завързан с въженце фиксирано в другия край, при отваряне въжето ограничава капака и го отваря. Това им е "механизма" :wink:
masteradmin - майстор
само не дърпай силно че ще изкъртиш сифона :)

Прикачен файл

hoz-blok.jpg
hoz-blok.jpg (62.68 KиБ) Видяна 7186 пъти
Emerald - модератор
Интересно, а как сортирате разделния боклук с една единствена кофа? :-D Моят рецикъл е под мивката, а кофата ми е тъничка и плоска и е в малка ниша точно по размер между шкафовете и хладилника.
Въобще, в кухненските мебели сега има издърпващ се шкаф (не отварящ се) с място за окачване на няколко плика за боклук за различните видове.
  • 1
  • 2

Тема "Скрита кофа за боклук?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: