• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
kikirikiki - специалист
А да попитам, каква е последователността при монтаж на гръб от стъкло.
Слагат ли се долните шкафове и тогава.
Предварително ли се залепва (На каква височина)
Може ли стъклото да минава под долния и да се застъпва леко от горния шкаф. (Ако го взема и го монтирам малко преди да са монтирали куфнята...)
Аз съм лепил едно огледало 1,40х1,10 със един черен силикон - едни салами им викат на няколко топки и го пльоснах и то залепи :) и тук ли така...

Толкова въпроси имам, че форума няма да стигне :P
kikirikiki - специалист
Също така много важен въпрос :P :P :P , ако стената е 271 - 51 -31 (схема a)
колко да ги направя големи стъклата, как да са препокрити (схема b)
Моооля помогнете :)

Прикачен файл

s.jpg
s.jpg (10.53 KиБ) Видяна 5613 пъти
joroantonov - специалист
Най-малкото покрива средното, средното покрива най-дългото. Най-добре си лепни дългото и малкото и вземаш размер на средното, като на малкото си предвидил 4 мм повече. Като цяло стъклата се лепят върху твърд гръб а не върху фазер. При залепването не пляскай силикона както ти падне защото ако не е добър ще ти дръпне фолиото от стъклото. Ако ползваш лакобел пак може да се получи тоя "красив" ефект. Слагаш горе под шкафовете и долу зад водобрана. Ако решиш може да си сложиш г-образна лайсничка на външния ъгъл - стоят добре и не те интересува застъпването. Между другото съм имал няколко случая на спукани стъкла зад котлони, но като цяло са рядкост. Ако сам си лепиш фолиото най-важно е да не оставиш никакви въздушни мехурчета, влагата ще се махне сама след време тя не трябва да те притеснява.
П.С. Видях че питаш и за монтажа - първо нивелиран долен ред с плот, второ гръбчета и трето горен ред, ако имаш контакти на стената при монтажа на гръбчетата се взима точен размер и стъклата се поръчват с дупките за контактите. Това със стъклото директно на стената си е т..к работа.
Sphinx - специалист
Колеги,

тези стъкла прозрачни ли са?

Искам да ги сложа върху фаянсови плочки на вече монтирана кухня. Дали ще е възможно?
shadowman - майстор
Възможно е, залепяш го за ПДЧ и го монтираш така.
Kaloyn - напреднал
Попаднах на темата виждам ,че е стара , но може и моя пост да е полезен за някого.
Ще си правим и ния плот от лакобел , но преди време ми се наложи да си направя маса от лакобел.

Масата ми я изработиха в Клер Д, лакобел закален 10мм.
Обясниха ми че боята се впръсква в стъклото, докато е разтопено (прави се индивидуално , не е като готовите лакобели)
Масата отгоре е супер , отстрани като се погледне се вижда как боята навлиза около 1/4 в стъклото.
Изработиха ми я от спецално стъкло Clear Vision за да не се променя цвета на боята.
Доста е добре, знам че под 5мм не закаляват.
Масата се обработва с дизинфектанти и се притеснявах ,че ако е на принципа на огледалото няма да издържи дълго , но за сега 2г няма проблем.
Така ,че който реши мисля ,че ще му направят закален лакобел.
bulhomes2 - майстор
Как пък ти се "наложи" да си правиш маса от това?
shadowman - майстор
Да си призная за сефте слушам (ама може да е вярно, далеч съм от работата на стъкларите), че лакобела се впръсква докато е разтопено стъклото. Това което знаме е, че има 4 мм лакобел готов, ако искаш друга дебелина или закалено стъкло е вече индивидуално, демек стъклото се обработва и се боядисва (може би става и обратно), но пък да се впръсква докато е рзтопено ми е малко невероятно, все пак клер се занимават с обработка на стъкла и огледала а не ги произвеждат.
maroka - специалист
Не го пръскат докато стъклото е втечнено, това са глупости.

Пръскат го на готово и изразяно стъкло. Най-често слагат лак на clear vision, за да няма зеленикав отенък.
Разликата е единствено ако стъклото се закалява. Тогава използват лак, който е устойчив на високи температури. На техният си жаргон ги наричат студен и топъл лак. Може би колегата оттам се е объркал.
ср юли 27, 2011 6:54 pmSoWhat написа:
Колега, закален лакобел няма. Закаляване на лакобел и огледало не се прави, защото по време на процеса (нагряването) се нарушава задният слой на лакобела (при огледалото амалгамата).
Колега, не си безкарайно прав. Закаляването на стъклото става още при самото му производство, преди да се лакира. Но е доста по-скъпо. Което пък означава, че всякакъв вид гладко /float/ стъкло може да се превърне в лакобел.

В тази връзка, на мястото на пукнат лакобел слагаме закалено, но трябва да му лакирам гърба. Кой лак държи най-добре, все пак трябва и да го залепя

Мерси
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: