• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
maroka - специалист
Продават се метални гърбове, предназначени за монтаж зад котлоните.

Мисля си , че Лекс Груп предлагат такива.
shadowman - майстор
Моя е като на снимката с аспиратора, преди се намираше често, тея от лекс груп са малко скъпи. Скоро правих този номер на едни кухни и давах да ми ги огъват по мои размер и излизаха около 70 лева, скоро видях, че в балкан - юг има готови за 50 лева.
maroka - специалист
Хубаво де :)

Решение все има: кеф ти огъната по детайл неръждавейка, кеф ти готов от Босфор Юг :)
niki_sap - специалист
Благодаря, ще го имам предвид
kikirikiki - специалист
Привет на всички,
Имам идея, закалено стъкло + автомобилно фолио, което може да си отпечаташ всичко на него :)
то издържа и на температура и на студ и не слънце и на драскане от ключове :P
Как ви се вижда идеята? Дали е възможно
Тани - модератор
Не знам точно кое фолио имаш предвид, но единственото за което се сещам е тъмното. Пробвал ли си да печаташ нещо на черен лист? А на прозрачен?
8180 - майстор
По принцип се печата върху бяло или прозрачно, а бялото се подлага отзад.
При прозрачно, би могло да се напечата огледално и да се залепи на стъклото отзад, а най-отзад нещо бяло. Не мн. добър вариант - личат неперфектности на лепилото, залепването и целия "сандвич".
Да, автомобилното е държаливо, но ефектът "фолио" се усеща на повърхността. Пък и на супер издържливост на печата не може да се разчита. Би могло да се ламинира допълнително. Има и "подови" ламинати, по които се ходи, но става все по-скъпо.

Аз лично съм изпълнявал вариант:
- бяло гръбче от фазер или нещо под. - беше нещо 3-4мм.
- върху гръбчето бяло фолио с печат, без съществени оскъпявания;
- пред гръбчето с фолиото - стъклото.
Тук пак трябва всичко да е перфектно в една равнина - неравномерното "прилепване" между гръбчето и стъклото може да си проличи на места.
Има техническа възможност да се напечата директно в/у гръбчето, но е по-рядка и по-скъпа услуга. За самото гръбче може да се ползва от "рекламните" материали - разпенено ПВЦ - "Коматекс", "Симона" и под.
Според мен, така се използва точното предназначение на материалите.
kikirikiki - специалист
Идеята е фолиото да се залепи отзад на гърба на стъклото
8180 - майстор
8180 написа:
При прозрачно, би могло да се напечата огледално и да се залепи на стъклото отзад, а най-отзад нещо бяло. Не мн. добър вариант - личат неперфектности на лепилото, залепването и целия "сандвич".
dokobg - специалист
Харесай си картинка от нета с по-висока резолюция и отиди да ти я отпечатат в някоя рекламна агенция. Залепи я на стъклото от вътрешна страна и с малко силикон лепи направо на стената. Лошото е, че ако гърбът е много дълъг трябва да го правиш със снадка по средата. Не се притеснявай от температурата на котлоните, все пак не са плътно до гърба.

Само пример за подобна кухня: (надявам се собствениците да нямат нищо против)

Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: