• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
shadowman - майстор
Тея на снимката са от йоветаглас.
dpp - специалист
Кoлеги, някой нещо , напредък по темата има ли да сподели? :sad:
..Дойде ред да правя и аз кухня...Смятам да слагам такова стъкло за гръб по дължината на кухнята. Котлоните ще са двоен плот - керамичен. Не знам дали ще е проблем , едва ли ще нагряват толкова стъклото. По ми се струва проблема със това че доста ще се цапа стъклото и не знам. Съпругата ми държи на стъкло. Аз съм го измислил със 8мм стъкло и залепено фолио като тапет отзаде и запечатка против влага по принцип/ предлага ми го един приятел/.Защото Принт тука в Бургас май няма кой да ми направи за съжаление.. :(
..Та ако някой знае в Бургас фирмичка която може да ми обработи 205х60 см , 8мм дебело стъкло , включително и да ми направи три отвора за контакти ще съм благодарен..До колкото разбирам тярябват и лайсни отгоре и долу , нещо като държачи?
SoWhat - специалист
С тапет може и да стане интересна идея, но не знам до каква степен ще може да се изолира, за да не му въздействат изпарения, конденз, петна, мухъл и т.н. И съответно какво би се получило след време. Аз лично не бих рискувал.
Иначе снимки на кухни с лакобел бол. Питай на лични за подробности Шадоумен. И къде ги "видя" тези лайстни? А контактите/кл. може да са по дъната на горните шкафове, за да не дупчиш стъклото.
dpp - специалист
SoWhat написа:
С тапет може и да стане интересна идея, но не знам до каква степен ще може да се изолира, за да не му въздействат изпарения, конденз, петна, мухъл и т.н. И съответно какво би се получило след време. Аз лично не бих рискувал.
Иначе снимки на кухни с лакобел бол. Питай на лични за подробности Шадоумен. И къде ги "видя" тези лайстни? А контактите/кл. може да са по дъната на горните шкафове, за да не дупчиш стъклото.
Ами всъщност то се принтира огледално върху прозрачно фолио което се залепва от задната част на стъклото, после има друго бяло фолио / ако е нужно и иска човек/ което се слага и запечатва за да не влиза допълнително влага, но то така или иначе самото фолио ще е от задната част на стъклото и мисля че няма да има проблем..Писах на колегата, благодаря SoWhat, отворен съм на всякакви идеи...особенно със закрепването. Като цяло даже се чудя дали да не го залепя на няколко места с тея новите моментни лепила тип силикон към стената..
..днес ще мина в Арабела - Бургас, така или иначе ще ходя до Салекса да уговарям плоскостите за шкафовете , фирмата пише че се занимава точно с обработка и правят всичко със стъкло да видим..може и да имат някакви лайсни за закрепване, ще вида и в Салекса..
mim - специалист
чистенето на стъклото не е притеснително
препаратите за стъкло, които са със спирт, се справят перфектно

ние щяхме да слагаме стъкло, но в крайна сметка решихме да е технически камък, че офертата беше добра

но контактите и закачалките за кърпите са закачени за горните шкафове, за да не дупчим гърба, това ще важи с пълна сила и за стъклото, освен ако предварително не са изрязани дупки за контактите
но по-лесно за горните шкафове
miliad - майстор
Тук http://www.zarrabg.com/?page_id=8 има много кухни със стъклени гърбове. Могат да се почерпят идеи.
Bambookita - специалист
Погледни тук http://www.glassdesigne.com/produkti/laminirani-stkla .Може да имат доставка и до Бургас. Стъклата са триплекс с принтирано фолио между двете стъкла. Цените им бяха доста приятни.
dpp - специалист
Така, варианта със стъклото го реших, 8мм . Ще ми го кантират и изрежат отворите за контактите. Самите тях смятам със силикон да ги залепя както и да е. Ако някой има идеа за някакъв тип водобранна лайсна от две части с водач, която да хвана долу за плота и да има нещо като улей в който да положа стъклото .... :? Може да а е някакъв тип алуминиев профил но малък че да мога да го скрия после отгоре с по-голяма водобранна лайсна - пак става ..
Поне това подразбрах че имало такъв тип водобранни лайсни от две части, ама в Салекс днес ме отрязаха. Нямали такива лайсни. Имам вариант да го закрепя стъклото и по друг начин - ограничителна лента по цялата страна на плота и свободно поставено стъкло - отпреде го ограничава водобранната лайсна . Ще го залепя целия гръп - стъкло на няколко места отзаде директно за стената а на горните шкафове ще монтирам Г образна лайсна тип винкел от най тесните - 10 мм примерно, за да го ограничава да не падне напред към плота и съм готов..
..на идеи излглежда добре , ще видим на практика..все пак идеи приемам всякакви колеги.. :tonqe:
-Тони- - специалист
Само като идея.
Правил съм цветни стъклени гръбчета за кухня от закалено стъкло. Стават като лакобела , а като цена дори по тънко. Поръчвам стъклата (4мм. химически мат, закалени) по размер и със съответните отвори. Поръчвам ги матирани, защото ми се струва, че така по-лесно покрива боята. Пръскам със спрей автомобилна боя в желания от клиента цвят и готово. За сега рекламации не съм имал [-o<
dpp - специалист
-Тони- написа:
Само като идея.
Правил съм цветни стъклени гръбчета за кухня от закалено стъкло. Стават като лакобела , а като цена дори по тънко. Поръчвам стъклата (4мм. химически мат, закалени) по размер и със съответните отвори. Поръчвам ги матирани, защото ми се струва, че така по-лесно покрива боята. Пръскам със спрей автомобилна боя в желания от клиента цвят и готово. За сега рекламации не съм имал [-o<
Мерси Тони. Това и аз го обсъдих с един познат в цеха за стъкла.. Не е проблем да го пръсна стъкото. Проблема е че искам да е някакъв пеизаж отзаде картинката. Иначе наистина обикновено стъкло , обработено и с емайл-лак си е същата работа..Тоя Лакобел е кажи речи същото като краен резултат..Даже ми казаха че ги правят на 4мм стъкло и ги лепят върху гипс картона или термо гръб обикновен пак става..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: