• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
Привет на всички майстори.
Видях на мострена кухня комбинация от ПДЧ и стъкло за гръб,като стъклото беше в нещо като рамка от алуминий.Под комбинация имам в предвид над котлоните беше ПДЧ а останалото стъкло в рамка.Въпроса ми е ако някой има опит или знае как се прави да сподели.
Благодаря предварително.

Прикачен файл

39279079903_61873_03_maistorplus_kuhnenski_gryb_ot_styklo.jpg
39279079903_61873_03_maistorplus_kuhnenski_gryb_ot_styklo.jpg (109.26 KиБ) Видяна 5609 пъти
pipbel - майстор
Стига с тия рехави ПДЧ-та, стъкла и прочие измишльотини,измислени да допреш пак до майсторите след годинка-2.
Слагай му един гранит (90лв/л.м.)и си вечен.

Прикачен файл

SS854445.jpg
SoWhat - специалист
Стъклото, което се ползва за стенен панел/гръб вместо ПДЧ се казва "лакобел". То е закалено и се предлага в различни разцветки. Лепи се със силикон. В нета може да намериш няколко фирми, които предлагат такова стъкло. Не се слага в рамка. Това, което си видял, най-вероятно са били декоративни профили, които да скрият прехода от стъкло към ПДЧ.
Друго стъкло, което може да се ползва за гръб е т.н. принт-стъкло. На него може да се отпечатат най-различни картини, фигури, снимки т.е. абсолютно всичко каквото пожелаеш. Само, че не знам точно какво стъкло и с каква дебелина, фирмите, занимаващи се с тази услуга, принтват.
shadowman - майстор
Ето за ко става дума.

Прикачен файл

DSCF0117.jpg
DSCF0117.jpg (87.83 KиБ) Видяна 20567 пъти
maroka - специалист
Стъклото, което се ползва за стенен панел/гръб вместо ПДЧ се казва "лакобел". То е закалено и се предлага в различни разцветки
Колега, закален лакобел няма. Закаляване на лакобел и огледало не се прави, защото по време на процеса (нагряването) се нарушава задният слой на лакобела (при огледалото амалгамата).
Не се слага в рамка. Това, което си видял, най-вероятно са били декоративни профили, които да скрият прехода от стъкло към ПДЧ.


И тук не си прав. Има конструктивни профили специално за кухненско гръбче от стъкло, които в същото време са с планки за захващане към стената и не се използва подложка.
търсих из нета разни такива профили но не открих ,marokа ,ако знаеш къде се продават ориентирай ме аз съм от Пловдив.
За гранит и въобще естествен камък доста инфо прочетох ,но се спрях на технически камък за плота и лакобел за гръб.SKV - имат интересен сайт ,там има добри решения ,но няма изпълнението :lol:
shadowman - майстор
ivangad написа:
търсих из нета разни такива профили но не открих ,marokа ,ако знаеш къде се продават ориентирай ме аз съм от Пловдив.
За гранит и въобще естествен камък доста инфо прочетох ,но се спрях на технически камък за плота и лакобел за гръб.SKV - имат интересен сайт ,там има добри решения ,но няма изпълнението :lol:
Понеже си ми наблизо мога да ти кажа кой прави и монтира стъкления гръб на снимката, инак в Рали М имат едни лайстни който се водят и водобран. Самите лайстни са два вида като едната се монтира на плота а другата на дъното горния ред и в тях вкарваш нещо си по избор. Ся и тука има някакви тънкажни работи за които е добре да се помисли, като се монтира стъкления гръб трябва да има малка фуга (ти избираш дали ще е горе или долу), ако е долу фугата се крие с водобран.
maroka - специалист
Колегата ти е отговорил :)

Рали М :weedman:
Bambookita - специалист
И в Продиз имат приятни профили за тази цел.Обърни внимание на това, че зад газов котлон вероятността д асе спъка съклото е много голяма.
shadowman - майстор
Bambookita написа:
И в Продиз имат приятни профили за тази цел.Обърни внимание на това, че зад газов котлон вероятността д асе спъка съклото е много голяма.
Затуй го закаляват... ако все пак има възможноста да се спука то ще стане с газов котлон, ако е керамика няма как да стане.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: