• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
Относно печат на стъкло... работя в такава фирма, печатаме на стъкло. Който има питане да пита. Аз също искам да си правя кухня с гръб стъкло, но с визия и лед осветление, ама да видим...
Все още съм нова и не мога да изпращам лични съобщения, ето ми мейла paatka@mail.bg
rum_sz - специалист
Христина69 написа:
Здравейте,
Относно печат на стъкло... работя в такава фирма, печатаме на стъкло. Който има питане да пита. Аз също искам да си правя кухня с гръб стъкло, но с визия и лед осветление, ама да видим...
http://www.rali-m.com/st_panel.pdf
shadowman - майстор
Това го оглеждах, излиза около 150 лева за 6 метра.
plamen_milan - напреднал
Здравейте и от мене.Темата ми стана много интересна,защото и на мене ми предстой подобно изживяване "направата на кухня след месец".Първо искам да попитам Христина каква ви е цената на принтиране на стъкло.
Относно закаленото стъкло запитах и Кеди и Арабела(от БУргас съм),но и 2та отговора бяха,че и те трябва да направят запитване към фирмата,от която взимат.Тъй като до моят гръм няма да има достъп до котлон съм решил да се спра или на вариант 8ца или 6ца.8ца-33лв кв/м,6ца 24 кв/м.
Обадих се за сега на 2 фирми,все още не съм ходил лично да видя за принтиране на пейзаж.
Едните ми казаха,че точно за гръб може да стане на 85лв кв/м.От другата фирма ми искаха точните размери на стъклото включително и дебелината,което ме озадачи(предполагам,че са смятали и стъклото да е от тях).Цената им беше 370лв за гръб 1.4кв м.
dpp - специалист
plamen_milan написа:
Здравейте и от мене.Темата ми стана много интересна,защото и на мене ми предстой подобно изживяване "направата на кухня след месец".Първо искам да попитам Христина каква ви е цената на принтиране на стъкло.
Относно закаленото стъкло запитах и Кеди и Арабела(от БУргас съм),но и 2та отговора бяха,че и те трябва да направят запитване към фирмата,от която взимат.Тъй като до моят гръм няма да има достъп до котлон съм решил да се спра или на вариант 8ца или 6ца.8ца-33лв кв/м,6ца 24 кв/м.
Обадих се за сега на 2 фирми,все още не съм ходил лично да видя за принтиране на пейзаж.
Едните ми казаха,че точно за гръб може да стане на 85лв кв/м.От другата фирма ми искаха точните размери на стъклото включително и дебелината,което ме озадачи(предполагам,че са смятали и стъклото да е от тях).Цената им беше 370лв за гръб 1.4кв м.
КАжи ми размерите на стъклото, кажи и какво ще се принтира, виж ми темата по -долу за мойта кухня. Мога да ти помогна..
plamen_milan - напреднал
Размерът все още не е ясен до мм,но ще е 210 на 65,като искам някакъв пейзаж.Може би водопад.Прочетох я темата няколко пъти и за това се запалих,ако е поносима цената на принтирането да си го направя.Ще съм ти благодарен ако ми дадеш някаква насока,защото май вървя по твоите пътеки хих.
dpp - специалист
plamen_milan написа:
Размерът все още не е ясен до мм,но ще е 210 на 65,като искам някакъв пейзаж.Може би водопад.Прочетох я темата няколко пъти и за това се запалих,ако е поносима цената на принтирането да си го направя.Ще съм ти благодарен ако ми дадеш някаква насока,защото май вървя по твоите пътеки хих.
Стъкло , задължително 8 мм , не ти трябва закалено! И условието е котлоните да са керамични / индукционни! Ако ще слагаш газови забрави. Ще се пукне! За стъклото мога да ти кажа с тези размери къде ще ти го изрежат и оформят най- евтино, и контакти ще ти пробият, излиза към 80 лв с тея размери 8мм с отвор за контакт. За принтирането имам един приятел ,който се занимава с това и лепи и фолиото после. Не съм сигурен но може би около 110-120 лв ще ти излезне предполагам принт , лепене...запечатване с бяло фолио.. Аз съм доволен от резултата, от Бургас си , може да го видиш ако искаш..
plamen_milan - напреднал
От Бургас съм да.За сега стъклото ми е доста далече.Мисля,че след повече от месец ще се занимавам с него.80 лв за стъклото ми се струва доста.Арабела го дават на 33лв кв/м.
Аз до скоро се занимавах с дограми(и все още от време на време)и последно поръчвахме от една Шуменска фирма и цените им бяха по-добри от местните.Че може би от тях ще го поръчам.има време.Тогава ще погледна какво предлага твоят приятел.Няма да е лошо да оставиш някакви координати.Мисля,че ще е полезно и за други.
nelina_london - специалист
Да си задам питанката тука.Спрях се на лакобел за кухненски гръб,но се притесних от възможността да се спука.Ще слагам електрически котлони за вграждане 3ка (не керамични),които имат капак.Това не са котлоните,но капака е същият,същата марка
Прикачен файл:
gaggenau-downdraft-ventilation-vl-430-431.jpg
gaggenau-downdraft-ventilation-vl-430-431.jpg (97.87 KиБ) Видяна 10347 пъти
Прикачен файл:
Gaggenau Appliances.JPG
с тази разлика,че от вътрешната страна ,откъм котлона не е оребрен капака.Много е масивен и много тежък.
Чудя се, когато капака се допре в горната си част със стъклото дали ще го нагрява?
И какво уплътнение да лепна на капака, от външния му край,само там, където ще се допира в съклото, за да не се драска?
П.П:Нямам време да калявам стъкло и да лепя фолио,затова съм се спряла на лакобела.
Няма и как да пробвам дали котлона нагрява капака,тъй като копчетата за управление се монтират отделно,абе сложна работа...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: