• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
shadowman - майстор
Стъклата зад котлоните ги закаляват до към 300 градуса ли бе (по спомен)... ако пък те притеснява нещо може стъкларя да измисли нещо декоративно и малко детайлче на което да опре капака, тоест детайла да е залепен за стъклото.
nelina_london - специалист
Shadowman ,доколкото разбрах,лакобела не бил закален,само имал фолио отзад,което да го предпазва от счупване на големи парчета.Ей затова ми е чуденката издържа ли на температура?Ще ми се да измисля нещо за капака ,не за стъклото,защото когато капака е затворен по-малко ще ме дразни ,от това на стъклото.
Ако пък се наложи да закалявам, ценово май ще легне горе-долу същото.Преди 2 месеца закалих стъкло за душ параван 90/190 8мм излезе към 85лв,ама беше от не съвсем прозрачното стъкло9от леко зеленеещото),което е по-евтино.И трябва да търся някой за фолиото отзад....
Лакобелът ми излиза около 130лв за 2.40 дължина.Но ,ако някой каже ,че може да не издържи температурно ,ще трябва да се разпраявам с стъклари..
nelina_london - специалист
Shadowman,чак сега захапах какво имаше в предвид с 300 градуса.Дали още спя,или мъж ми ще се окаже прав,като ми казва ,че съм била малко "гълвичка''.Той е от населено място, около Раковски,та се надявам да ме рзбереш :-D
shadowman - майстор
Готовия лакобел не е закален, но ако искаш да е закалено стъклото става така, първо закаляване и после боядисване, това оскъпява крайния продукт (така ми обясниха стъкларите).
nelina_london - специалист
Лакобел ще е.Няма да закалявам.Сетих се ,че родителската печката е със стъклен капак.Съмнява ме да е закален,има някакви шарки по него,а печката е среден ценови клас.
Имам позната с газови котлони и лакобел,но нейният плот е мрамор 90см,затова тя не можеше да ми послужи за пример за издържливост.
Здравейте колеги! От доста време попивам информация от форума и все полезна:) , но настана момент да си правя и моята кухня и реших да сондирам малко мнение по една идея — вместо гръб от стъкло да направя гръб от… аквариум(примерно около 50-60мм. широк). Проблемът е, че до сега не съм се занимавал с отглеждане на декоративни рибки и не знам нищо за потребностите и поддържането на аквариума, така, че ще бъда благодарен за идеи и предложения, както и "за" и "против" идеята. Кухнята е Г образна и аквариума(ако въобще го реализирам) ще е само в едната част — тази с мивката(не тази с котлоните).
plamen_milan - напреднал
ЕЕ уникална идея!Дано да има реализация.
maroka - специалист
chayanne написа:
Здравейте колеги! От доста време попивам информация от форума и все полезна:) , но настана момент да си правя и моята кухня и реших да сондирам малко мнение по една идея — вместо гръб от стъкло да направя гръб от… аквариум(примерно около 50-60мм. широк). Проблемът е, че до сега не съм се занимавал с отглеждане на декоративни рибки и не знам нищо за потребностите и поддържането на аквариума, така, че ще бъда благодарен за идеи и предложения, както и "за" и "против" идеята. Кухнята е Г образна и аквариума(ако въобще го реализирам) ще е само в едната част — тази с мивката(не тази с котлоните).
Добре дошъл :)

По-добре е да попиташ първо някой, който разбира от отглеждане на декоративни рибки колко е минималната дълбочина на един аквариум.
Оттам насетне ще дойдат последващите отговори за конструкция, начин на профилактика и т.н.

Идеята ти си я бива :)
-Тони- - специалист
chayanne написа:
Здравейте колеги! От доста време попивам информация от форума и все полезна:) , но настана момент да си правя и моята кухня и реших да сондирам малко мнение по една идея — вместо гръб от стъкло да направя гръб от… аквариум(примерно около 50-60мм. широк). Проблемът е, че до сега не съм се занимавал с отглеждане на декоративни рибки и не знам нищо за потребностите и поддържането на аквариума, така, че ще бъда благодарен за идеи и предложения, както и "за" и "против" идеята. Кухнята е Г образна и аквариума(ако въобще го реализирам) ще е само в едната част — тази с мивката(не тази с котлоните).
Здравей колега
Ако не е късно мога да помогна с кухнята с аквариум. Имам нещо подобно в къщи. Ако има възможност да се направи става много добре. При мен аквариума е с две лица - гледа се от кухнята - под и над него са кухненски шкафове. В хола изглежда, сякаш е вграден в стената.
Ширина 60см, е перфектна за аквариум. предполагам, че и височината ще е 60 см. Каква ще е дължината?
При аквариумите има правило- колкото е по-голям, толкова по-лесно се поддържа.
Успех в начинанието
niki_sap - специалист
shadowman - по-горе казваш, че твоята кухня била с метална пластина зад котлона. Можеш ли да покажеш? Имаше предвид отварящ се капак или вградена метална пластина на мястото зад печката?
Върти ми се нещо такова в главата и се чудя как да го реализирам:

Изображение

Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: