• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
as897 - помощник
здравейте,
имам 3 помещения в които ще слагам един и същи гранитогрес, те са със следните размери:

първо помещение - 3.40x3.70 m2
второ помещение - 2.70x2.10 m2
трето помещение - 2.80x1.40 m2

как най-лесно и точно да пресметна колко гранитогрес ще ми е нужен ?

ако има значение - няма да се редят по диагонал, т.е. ще се използват цели плочки и само накрая където трябва ще се режат.

Благодаря.
ebahti - майстор
Ne си ли ходил на училище???Сметни си квадратурата и вземи 1м2 повече-тамън може да ти остане и за цокъл...
shadowman - майстор
Най-лесно е като си сметнеш общата квадуратура която според калкулатора е 22.17, трябва да сметнеш и колко перваз ще ти трябва (от едно парче колко ще излезнат) + малко застраховка, че сакътлъците стават понякога, но тия неща ще ги смята човека който ще ги лепи.
as897 - помощник
ebahti написа:
Ne си ли ходил на училище???Сметни си квадратурата и вземи 1м2 повече-тамън може да ти остане и за цокъл...

незнам дали е така..

ако плочката е 33на33

1 плочка - 0.1089 кв. м.

обща площ за покриване - 22.17

22.17/0.1089=204

т.е. около 210 плочки ли трябват ?
ebahti написа:
Ne си ли ходил на училище???
Ходил съм! Да не казвам, че тук съм виждал големи хора а допускат елементарни правописни грешки ...
ebahti - майстор
3,40-3,70 Дзначи кво не можеш да сметнеш? 10 плочки са ти 3,30м. на едната страна,а 11 плочки са ти 3,60 на другата страна- стават 110 плочки .за кърпеж от 1 плоча стават 2 парчета- значи ти требват още 11-станаха 121. пп-9пл. са 1м2
ebahti - майстор
не че ми дреме, ама да беше казал 1 мерси!!! :evil:
as897 - помощник
Чак сега сядам на компютъра ...

Днес купихме плочки.

Мерси за помощта!
Тани - модератор
А някой ще ми сметне ли колко плочки ще ми трябват на мен, че съм забравил формулите пък трябва да взимам за коридорите Размерите са 1,18 х 5,50 и 1,20 х 6,80. Плочките са 33х33 и трябва да ги чакам около месец.
shadowman - майстор
3х3=9, 6х6=мерцедес...
Тани - модератор
Значи колко плочки да поръчам?
  • 1
  • 2

Тема "Колко гранитогрес ще ми е нужен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: