Мечтата на всяка домакиня
Johny - майстор
Да кажа и аз - имам двойно клапващи врати и бяха с механизъм на Грас /kinvaro f20/. Сложен за монтаж механизъм, "специалистите" не се справиха добре и като цяло не ми хареса. Взех механизъм на Блум /HF/, сам го монтирах и съм много доволен-много лесен монтаж, елегантен и добре работи.
маречков - специалист
Въртя, суча за по - евтино, но накрая реших - БЛУМ. Грас има в Роси, гледах ги, едни грубовати са ми. Хетич и Хефеле в Търново няма, но като ги гледам по каталозите нещо нежни изглеждат. Това го говоря за горни шкафове. На чекмеджетата взех ролкови (съчмени) водачи с плавно и май се наиграх. Казаха ми, че били турски, ама направо китайци са и то бесни. На 500 водачите биват, но на 600 са ... или не издърпва до край или се връщат забавителите. За късмет и магазина, от който ги взех, нещо не отваря. Взех кошче за боклук с возачи FGV и съм очарован. Почвам да си мисля дали да не сменя водачите, които съм сложил с такива на FGV, а наличните после в гаража ще си сглобя нещо. Какво ще ме посъветвате? :?
prascho - майстор
Ако взимаш блум задължително с регулираща пластина /основа/ към корпуса. Аз съм с такива и са хубави. За чекмеджета взех на 'донати' от киров /италиански/ за по 13,50лв на 500мм. Биват.

П.П. Въпросът с икономията за панти хич не я разбирам. Да имаш 10-15 панти. Дали ще вземеш турски за 1,50лв или примерно блум за 2,70лв е все едно. 15 лв проблем ли е? Виж при чекмеджетата нещата не са така. Има механизми за 15лв/бр има и за по 45-50лв/бр. Без да говорим за готовите системи чекмеджета....
prascho - майстор
Днес мернах панта покрит кант на Хефеле с клип механизъм, регулираща подложка и вградено плавно. Пантата не е по-лоша от клип топ пантата на блум. Цената е добра. Единствено, ако може да се изтъкне като недостатък, е че плавното не може да се включва/изключва при желание...
prascho - майстор
Като цена две клип панти на 'хефеле' с вграден амортисьор е еквивалент на две клип топ панти на Блум с един външен амортисьор /той седи малко по-грубовато според теб :)/. Който и вариант да избере човек няма да сбърка /немско и австрийско качество/.

П.П. Не знам защо немците са вградили затихвателя под корпуса на пантата, а не като 'блум' в чашката за да е достъпен... :? Въпросът е риторичен :). Принципно ако изделието се ползва от 'индианци', по-разумно е да нямат достъп до конструкцията и механизма.

Впрочем radius, я кажи с каква скорост се затваря врата с две панти с амортисьор? Мострата на 'хефеле', която видях, бе малка плоскост и се затвори бързо. Плавното ми се стори по-бързо. Аз имам врати 320х770мм на ОК и като включа плавното на втората панта скоростта на затваряне е много ниска. Трябва да засека секундите, но е дразнещо.
radius - майстор
Затваря се с 0,35 rad/sec :lol:
Не знам как да го опиша.
peshaka11 - напреднал
Здравейте , счупи ми се панта на въпросната фирма и въпроса ми е къде в София мога да си закупя 2-3 за да имам за резерва ,прилагам снимка на точният модел панта:

Прикачен файл

IMG_20151229_064811.jpg

Прикачен файл

IMG_20151230_104216.jpg
Здравейте, тъй като имам две оферти за направа на гардероб и шкафчета и се чудя кои са по- добрият и качествен вариант. Единият е за механизми за чекмеджета с плавни механизми на Блум и механизми на плъзгащите се врати на Хетич, а другият е и двете да са с FGV. Някой може ли да ми каже кой варянт да избера?

Тема "FGV Италия - обков, въпрос..?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: