Мечтата на всяка домакиня
dpp - специалист
Здравейте колеги. Имам въпрос относно пантите и механизмите за плавно затваряне на чекмеджета на FGV. Тук гледам колеги все на Блум или на Грас, Хетич и т.н. работят. Видях на място пантите им на FGV и ми харесаха като изработка, а и като цена са направо перфектни. Много ми хареса и Клипс - варианта който се разглабя пантата и се сваля цялата врата.. :shock:
Има ли колеги които работят тук с FGV да изкажат мнение за производителя като цяло? :?
dpp - специалист
Майстори, никой ли не работи с FGV? :?
maroka - специалист
Ако си работил с Blum, Аdar, Hettich.... няма начин да си останал доволен от споменатата от теб марка.

Иначе като за китайчета не са лоши ;)
dpp - специалист
Не съм работил, просто търся по -евтино решение защото вратите ще са големи и ми трябват и двете панти да са със забавител.. :?
limp3r - специалист
На Блум пантата с Блумоушъна е около 3 лева. Може и да има промяна в цените, но няма да е голяма. Чак толкова скъпи ли ти се виждат? А по-принцип по два Блумоушъна и нагоре се слагат на големи врати, а там няма да минеш само с по две панти на врата. Но все пак решението си е изцяло твое. Успех
shadowman - майстор
Панта клип пригодена за блумоушън е 1,7 + 2 лева блумоушъна, панта клип топ от 2 до 2,6 някъде според плочката (забравих точната цена) + 2-та лева за блумоушъна, новата (не толкова вече) с вграден блумоушът около 5,6 (но пак според плочката), същата панта я има и без вграден блумоушън и е около 3 лева май. Инак представител на вюрт се опитва да ми пробута тяхна панта с вграден амортисьор за около 2,5 лева и на външен вид се виждаше, че е китайец. Инак вюрт и грас вече е едно и също.
dpp - специалист
Благодаря ви колеги..ще видим, може и да зема на Блум направо - все пак за едни 50 лв спестени няма да са кой знае какво на фона на 1800 за кухнята като материали и прочие..
маречков - специалист
Надигам темата, че съм пред дилема за FGV. Механизмите не изглеждат лошо. Интересува ме някой с челен опит от тях и по точно с такъв
http://www.balkanyug.bg/bg/catalogue/product/378
и такъв
http://www.balkanyug.bg/bg/catalogue/product/1498

При мен вратите са много и 1000+лева горница ми се свидят са блум и т.н.
Интересува ме по специално какво НЕ ИМ харесвате.
Благодаря.
prascho - майстор
Не съм работил с въпросната марка. Но първия тип механизъм ми се вижда труден за експлоатация. Трябва сериозно пространство над шкафовете до тавана /размерът на вратите/. Също така, дръжката от крайно ниско отива в крайно високо положение. За семейство волейболисти е добре, но ако жена ти е кинта и половина...... /90+55+70= 215см ниво на дръжката в отворено положение/. Горните шкафове на две нива с по две врати една върху друга ли са?

П.П. Икономично решение за горен ред шкафове е страничното отваряне на вратите. Помисли и върху този вариант.
maroka - специалист
Евалата колега Prascho - покрай твоята кухня направо си стана дърводелец :)

Към Автора: такива псевдо механизми има от поне 10-ина години. Реплики (разбирай ментаци), които уж работят. Не си вкарвай таралеж в гащите.
Тази кухня я правиш за 10-15-20 години експлоатация. Сам можеш да си сметнеш колко ще ти е оскъпяването на месечна да речем база, ако заложиш на доказани във времето решения.
Ако пък ти е невъзможно, има съвсем прости и евтини ножични механизми, които можеш да ползваш.

PS. Пък като ти гледам аватара... прежали едни летНи джанти :lol:

Тема "FGV Италия - обков, въпрос..?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: