Мечтата на всяка домакиня
maroka - специалист
Евалата колега Prascho - покрай твоята кухня направо си стана дърводелец :)

Към Автора: такива псевдо механизми има от поне 10-ина години. Реплики (разбирай ментаци), които уж работят. Не си вкарвай таралеж в гащите.
Тази кухня я правиш за 10-15-20 години експлоатация. Сам можеш да си сметнеш колко ще ти е оскъпяването на месечна да речем база, ако заложиш на доказани във времето решения.
Ако пък ти е невъзможно, има съвсем прости и евтини ножични механизми, които можеш да ползваш.
маречков - специалист
maroka написа:
Евалата колега Prascho - покрай твоята кухня направо си стана дърводелец :)

Към Автора: такива псевдо механизми има от поне 10-ина години. Реплики (разбирай ментаци), които уж работят. Не си вкарвай таралеж в гащите.
Тази кухня я правиш за 10-15-20 години експлоатация. Сам можеш да си сметнеш колко ще ти е оскъпяването на месечна да речем база, ако заложиш на доказани във времето решения.
Ако пък ти е невъзможно, има съвсем прости и евтини ножични механизми, които можеш да ползваш.

PS. Пък като ти гледам аватара... прежали едни летНи джанти :lol:

:lol: Жантити ги давам веднага, само ми дай грасовете :-D
Шегата настрани, слагал ли си такива, нали били италиански?
маречков - специалист
prascho написа:
Не съм работил с въпросната марка. Но първия тип механизъм ми се вижда труден за експлоатация. Трябва сериозно пространство над шкафовете до тавана /размерът на вратите/. Също така, дръжката от крайно ниско отива в крайно високо положение. За семейство волейболисти е добре, но ако жена ти е кинта и половина...... /90+55+70= 215см ниво на дръжката в отворено положение/. Горните шкафове на две нива с по две врати една върху друга ли са?

П.П. Икономично решение за горен ред шкафове е страничното отваряне на вратите. Помисли и върху този вариант.
Първия механизъм ще е тоя, шкафа е нисък, а изхвърлянето на механизма ми пасва идеално. Нямам място за странично, ъглите са ми едни - малко странни. Поне тея механизми на живо виждал ли си ги?
maroka - специалист
На FGV не съм да ти кажа, въпрос на принципи и уважение към клиента.

Но си спомням преди години първият ментак на този механизъм, предлаган от фирма ТНЕК ( чете се наопаки).
Та седят си двама консултанти в шоурума още в стария им шоурум и ги питам: Абе Колеги, тая ч.кия работи ли?
Отговор: Абе на отваряне се изстрелва, ама двамата с колегата се висим на вратата, докато я затворим, пък и скърца :)
Извод: ако жената е прилична като телесна маса - става :)

Вариант: вземи си го читав механизма, а за останалите с отваряне на 90/115 градуса използвай нормални ножични механизми :)

PS. Единственото италианско в тия ментаци е логистична връзка през склад за доставка от Китай, намираш се на територията на споменатата от теб държава :)
Като гледам линковете, които си постнал... Италия там са я виждали на картинка в туристическа брошура :D

И за да не съм хейтър: отиваш в Рали-М, после в Балкан ЮГ. Пробваш: отваряш-затваряш и изводите оставям на теб :)

PS2: Абе защо излизат тия мнения по 2 пъти ?!
maroka - специалист
На FGV не съм да ти кажа, въпрос на принципи и уважение към клиента.

Но си спомням преди години първият ментак на този механизъм, предлагам от фирма ТНЕК ( чете се наопаки).
Та седят си двама консултанти в шоурума още в стария им шоурум и ги питам: Абе Колеги, тая ч.кия работи ли?
Отговор: Абе на отваряне се изстрелва, ама двамата с колегата се висим на вратата, докато я затворим, пък и скърца :)
Извод: ако жената е прилична като телесна маса - става :)

Вариант: вземи си го читав механизма, а за останалите с отваряне на 90/115 градуса използвай нормални ножични механизми :)
radius - майстор
На блум пантите, без вграден блумоушън, стават много чепати и груби като им се добави забавителя. Аз избрах на хафеле с вграден забавител, май под 3 лв дойдоха.
prascho - майстор
Чак пък груби да са. Като цяло им са хубави нещата. Най-много ми допада 'регулиращата' плочка и клипса на пантата. Който го е измислил това цена няма...В общи линии за врати с размери до 900х600мм един "забавител" е достатъчен.

П.П. Реглажът е песен. А при клипса с едно движение сваляш вратата без усилие. И най-важното - ако не пипаш по винтовете, то реглажът се запазва при повторно монтиране на вратата. Изключително удобство.
radius - майстор
Ми те и мойте имат клипс и рег.плочка :-D . единствено май някой беше писал, че на блум се регулира в по-широки граници, но когато работиш точно, не е толкова важно това.
prascho - майстор
2-3мм е реглажа. Написах като цяло, който го е измислил е направил голям скок в мебелната индустрия. В момента почти всички производители имат тези механизми. Едва ли има съществена разлика между Блум, Грас, Хетих и Хефеле...Може би първите са с по-сериозна ориентация към кухненски механизми, вторите два производителя са с насоченост към механизмите за гардероби. Но не ги следя. По-скоро изказване на лаик.
vinkelmen - специалист
Повдигащите механизми на FGV не са силната им страна. Работил съм с по-старите модели AeroLoft, AeroSplit и AeroFlap, които по мое мнение бяха пълен провал. Сложни за монтаж, капризни от към тегло на вратите и неконкурентна цена (почти равна на аналогични на Blum). С този втория от Балкан Юг не съм запознат, но очевидно е "взаимстван" AVENTOS HK. Панти, водачи, метабокс, телени механизми, системи за чекмеджета и пр. обков на FGV са отлични, и смело ги препоръчвам, но за повдигащите се довери на Blum.

Тема "FGV Италия - обков, въпрос..?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: