Мечтата на всяка домакиня
chapara - майстор
Тая тема е пълна шумна ХУХАВЕЛНИЦА :-D :lol: :shock: :lol:
Lutchezar - майстор
Наскоро един приятел се подготви за ремонт заради шум в батерията на банята. Нощем ако се къпе някой през 3 етажа се чуваше виене като от прахосмукачка.
Оказа се парче пвц тръба слязло или качило се отнякъде до смесителя... Ново строителство, в апартамента не беше живяно откакто е построен, някъде 7-8 години.
bikerider_ - специалист
вт фев 23, 2021 10:16 pmkrasi92 написа:
Да тези от 7 са наистина безшумни
Иронията е, че вчера отидох в същата железария, уж да купя от тях обаче йок! От 4.90 италиански, някакви боклуци, които отново бса шумни, и от 13 и кусур на Видима. Я кажете някоя марка, която гарантирано са добри и не шумят? Евентуално не Видима, че това вече си е обир.
iliya_i - майстор
нед фев 28, 2021 6:41 ambikerider_ написа:
Евентуално не Видима, че това вече си е обир.
К'ъв обир? Ти да не ги къпъваш всеки ден? Ако купиш 3 пъти от тези по 5 лева и ги хвърляш по евтино излиза :-D .
Вземаш Видима и забравяш за тях.
bikerider_ - специалист
нед фев 28, 2021 8:12 amiliya_i написа:
нед фев 28, 2021 6:41 ambikerider_ написа:
Евентуално не Видима, че това вече си е обир.
К'ъв обир? Ти да не ги къпъваш всеки ден? Ако купиш 3 пъти от тези по 5 лева и ги хвърляш по евтино излиза :-D .
Вземаш Видима и забравяш за тях.
Ама те Видима не са вечни. Сега тези, с гумичките, които сменям са на Видима. Почнали са да се чупят леглата на гумичките отстрани. Имал съм и блокирали Видима. Питам дали няма някакви други, защото имам да сменя на 5 смесителя, а ми писна. Тези вчера, уж от мястото където взех първия път италиански, уж пак италиански, на 5 кинта, не на 7 вярно, обаче ги чувам от съседната стая...

ПС: Сложих една Видима за тест. Ами чува се и тя. Нищо че е 13-15лв. в различните железарии. По-малко шушка от другия патрон, но и двата са по-шумни от тези с гумичка.
Ето визуалните разлики:
https://imageupload.io/aNwyJSIlTT.i
https://imageupload.io/okcpMirRHZ.i
https://imageupload.io/mx5A5U2Bm0.i
Видимата е с бялото, а "италианският" патрон с червеното уплътнение. Видимата е с очевидно по-голями и повече на брой отвори за пропускане на водата. На мен този "италиански" патрон за 5лв. ми се вижда като китаец от алиекспрес... Иначе жената веднага позна кой е Видимата без да ѝ казвам, но аз честно казано очаквах повече при тази разлика в цената.
chapara - майстор
Видима имат три класа батерии. Вероятно твоята е от ниско бюджетния и дори японски глави да сложиш все тая. Вземи една батери от високия ценови клас със смесител и пак кажи. У нас имам на над 20 години и е перфектно тиха. Имам и по на 5 години, също абсолютно тихи. Имаш гаранция 5 години, ако е шумна връщаш.
MamaMy - майстор
Вземи си сложи едноръкохватков смесител и забрави за тия врътки. Това е отживелица. На времето с тях най-добри резултати се получиха с пластмасови безконечни патрони. Изглеждаха най-зле, но работиха най-добре. Има в един офис един такъв на 10 години и още си работи безгрижно. :-D
bikerider_ - специалист
нед фев 28, 2021 3:17 pmchapara написа:
Видима имат три класа батерии. Вероятно твоята е от ниско бюджетния и дори японски глави да сложиш все тая. Вземи една батери от високия ценови клас със смесител и пак кажи. У нас имам на над 20 години и е перфектно тиха. Имам и по на 5 години, също абсолютно тихи. Имаш гаранция 5 години, ако е шумна връщаш.
Значи имам на един и същ тип смесители и от Видимата и от тези с гумичките и от т.нар. италиански патрони. Нали не говорим за различни класове, освен ако не искаш да ми кажеш, че има различни класове смесители от един и същи модел?
Най-тихи са патроните с гумичка, не се чува никакво свистене с тях и първия италиански от 7лв., при него също няма свистене, следва Видимата и най-шумни са "италианските" от 5лв. Впрочем аз за пръв път видях, че моите смесители могли да бъдат наистина шумни откакто махнах патроните с гумички и ги замених с менте италиански..

Ти за смесители или за патрони говориш с "батерия"?
Иначе свикнал съм на 2 врътки.
Последна промяна от bikerider_ на пон мар 01, 2021 8:59 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
пон мар 01, 2021 12:29 ambikerider_ написа:
chapara написа:
Значи имам на един и същ тип смесители и от Видимата и от тези с гумичките и от т.нар. италиански патрони. Нали не говорим за различни класове, освен ако не искаш да ми кажеш, че има различни класове смесители от един и същи модел?
Най-тихи са патроните с гумичка, не се чува никакво свистене с тях и първия италиански от 7лв., при него също няма свистене, следва Видимата и най-шумни са "италианските" от 5лв. Впрочем аз за пръв път видях, че моите смесители могли да бъдат наистина шумни откакто махнах патроните с гумички и ги замених с менте италиански..

Ти за смесители или са патрони говориш с "батерия"?
Иначе свикнал съм на 2 врътки.
Да различни класове батерии. Както каза колегата едноръките са най добри и икономични. На тях се свиква бързо, дори не ти трябват пръсти, само с китката можеш да си пуснеш водата ако ръцете са ти мръсни. Не харчиш вода за настройка на температурата защото се свиква в коя позиция те устройва.
bikerider_ - специалист
Намерих немски керамичен патрон в една железария, на 9.90, който реално е с качеството на Видима, т.е. по-тих, с по-големи отвори, но е по-евтин. Чудно как все родното производство е по-скъпо от чуджото, а качеството не е по-добро... Еми няма да си купя българско.
Освен всичко, т.нар. италиански евтини патрони от 5лв. капят при затворен кран, без втулката на смесителя да се нуждае от фрезоване. От една страна са малко по-къси , а от друга, гуменият им пръстен в края е мек и по-тесен от този на немския патрон.

Тема "Проблем с шума от батерия за кухня.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: