Мечтата на всяка домакиня
dpp - специалист
Имам следния "проблем" със батерията на моята кухня. Доста е шумна когато се пусне вода, и това е от положение примерно 1/3 до към 2/3 пусната струя вода. Ако е пусната леко водата или на макс струя не шуми. Няма значение дали е студена или топла. Доста дразнещо се получава. Гледам телевизия във всекидневната / кухнята и жена ми като пусне чешмата и ..фал. Нищо не се чува - Някой да е намирал решение за подобен проблем. Едно време се слагаха едни гумени вложки в металните регатори на чешмите за монтаж на стена. , не знам дали не може да с енаправи нещо подобно - мисля да смена батерията но тази ми е много удобна - висока и се върти - идеална за кухня. Каква е гаранцията че няма да шуми другата която купя.. :?
Батерията е подобна на тази:
http://www.bg-maistor.com/produkti/deta ... 0%BE%D0%BA
MrMurdjo - майстор
Сложи малко по-скъпи и качествени патрони и няма да шуми.
shadowman - майстор
Може и от смесителя да е, тоест щото си е точно китайски, аз не бих препоръчал на мои клиент да си купи нещо от тази марка понеже съм им монтирал ръждясала мивка, дозаторите за сапун се скапват бързо. Ся има същия смесител на пирамис за 74 пари.
dpp - специалист
MrMurdjo написа:
Сложи малко по-скъпи и качествени патрони и няма да шуми.
За кои патрони говориш? Това е с вградена керамична глава, какво мога да сменя там?

shadowman написа:
Може и от смесителя да е, тоест щото си е точно китайски, аз не бих препоръчал на мои клиент да си купи нещо от тази марка понеже съм им монтирал ръждясала мивка, дозаторите за сапун се скапват бързо. Ся има същия смесител на пирамис за 74 пари.
shadowman, слагал ли си на някой кухня от тези които каза. За този ли говориш :
http://www.mcmprint.net/catalog/product ... cts_id=118
Искам да е до тея пари и да не е шумен. Според мене е или от керамичната глава или от формата на изходната тръба така да кажа - чучура..знам ли
VLADO66 - майстор
Главата смени,а не цялата батерия.
MrMurdjo - майстор
На тия Тека съм им правил каталог на продуктите и се учудвам, защото уж са маркови и цените им хич не са евтини.
Шуменето идва от завихряне или кавитация на водата плюс евентуално трептящи елементи поради луфтове, всичко това генерира звук.
Ако не се лъжа, тези смесители имаха и еднопътни клапани на входовете, да не се смесва топла със студена вода при разлики в наляганията.
dpp - специалист
Добре, какво ще ме посъветвате, какво да направя в ситуацията. Може ли нещо по тази батерия да се направи или да търся нова - много се двоумя за втория вариант , да не се окаже конструктивен проблем на този тип батерии - а съм предвидил да е такъв модела в разположението на мивка/ отцедник..:(
shadowman - майстор
За този смесител пиша, оня ден го взех за едни хора.
В нас съм с тая от 5-6 години и нямам проблеми, стреля от по-високо и повече пръска отстрани ама свикнахме.
dpp - специалист
shadowman написа:
За този смесител пиша, оня ден го взех за едни хора.
В нас съм с тая от 5-6 години и нямам проблеми, стреля от по-високо и повече пръска отстрани ама свикнахме.
Ако все още имащ достъп до кухнята , провери моля те дали се получава шум при постепенно вдигане и на топла и студена вода и смесено от към 1/3 отворено нагоре. Ако е тиха батерията , ще поръчам една - същите размери е и моята и точно ми пасва...
shadowman - майстор
Като я пусна да тече малко се чува едва шума на водата, ако я пусна на макс се чува са удрянето и в дъното на мивката.

Тема "Проблем с шума от батерия за кухня.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: