Мечтата на всяка домакиня
dpp - специалист
shadowman написа:
Като я пусна да тече малко се чува едва шума на водата, ако я пусна на макс се чува са удрянето и в дъното на мивката.
Добре, ще заложа на нея , тия дни ще опитам да разглобя моята да видя дали не е съвместима с някой БГ глава. Ако не купувам Пирамиса и тва е..
VLADO66 - майстор
Тия глави май бяха два размера на отвора като стандарт.
dpp - специалист
VLADO66 написа:
Тия глави май бяха два размера на отвора като стандарт.
Ами не съм отварял в интерес на истината. Но като отворя ще разбера. Мисля че е 35 или 40 не знам. Предполагам е стандарт някакъв. Дано пасне нещо н Видима. Имаш ли представа колко пари струват на Видима главите да си направя сметка..ако са по 20-30 лв да зимам направо батерия цяла... :?
VLADO66 - майстор
Китайските са около 6лв.,"българските" са от 10 до 15лв..Задължително сваляш твоята и по нея купуваш.
georgi_1986 - помощник
Здравейте, бихте ли препоръчали смесител за баня(душ) който е безшумен. Едноръкохватковите или тези с две батерии са по-подходящи? Vidima, Teka, Grohe.... конкретен модел от който сте доволни?
dianbratoev - напреднал
Тези които си изредил са хубави всичките,Само не купувай евтина китайска,Точно те са шумни,
infomar
georgi_1986 написа:
Здравейте, бихте ли препоръчали смесител за баня(душ) който е безшумен. Едноръкохватковите или тези с две батерии са по-подходящи? Vidima, Teka, Grohe.... конкретен модел от който сте доволни?
Шумът по някога се получава не от конкретният "кран/батериа" която я обвиняваме за това, а идва от някое друго съединение по тръбопровода, където може да е протекло/прокапало или не. Много рядко нова батерия може да шуми.
Имах случай, чешма/кран на двора започна внезапно да шуми и вибрира - първо подмених главата с нова... без ефект, после смених целият кран с нов.... без ефект. Тогава се почесох по оредяващата косичка и... огледах всички други кранове и връзки по тръбата. Подмених по усет един друг разпределителен кран преди него и... вече шум нямаше.


п.с.
Аз съм привърженик на " Едноръкохватковите ".
dianbratoev - напреднал
Този е друг шум за който ти говориш
tanq222 - специалист
Мисля, че ако смениш кранчетата, ще се оправи.
ср май 09, 2012 8:51 amdpp написа:
shadowman написа:
Като я пусна да тече малко се чува едва шума на водата, ако я пусна на макс се чува са удрянето и в дъното на мивката.
Добре, ще заложа на нея , тия дни ще опитам да разглобя моята да видя дали не е съвместима с някой БГ глава. Ако не купувам Пирамиса и тва е..
8 години по-късно...

Отстрани ли се шумът от батерията?

Имам проблем с шум от банята на съседа, който достига спалнята ми, когато си пусне чешмата/душа. Все едно съм я пуснал до нощното ми шкафче. Готов съм да му сменя батерията безплатно, ако знам че това ще реши проблема, но вече не се издържа...

Тема "Проблем с шума от батерия за кухня.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: