Мечтата на всяка домакиня
rgadzhev - специалист
Някой лепил ли е HPL върху MDF. Харесал съм си едно HPL на Егер. Попитах, но в нашия град няма преса и в две фирми ми казаха, че го лепят на ръка полагат лепило в/ху двете повърхности и след 5 минути си залепят като се търкат с парцали. В YOUTUBE гледах отрязват МДФ-а на размер след това МДФ- малко по-голям залепят се и се натиска с гумен валяк на ръка след това се изрязва ХПЛ с фреза - фрезер цилиндричен с лагер, след което се кантира. Какво лепило се използва, видях, че го полагат с валяк. Просто ако някой го е правил да обясни технологията по-подробно! Предварително благодаря за отговорите!!!
r4ptor - напреднал
здравейте,
ще използвам стази тема за мойто питане. и аз съм си харесал HPL на еггер, четкан алуминий и искам да го залепя на 8мм плоскост ламинирана бяла, при липса на преса, как да стане??? другия вариянт е да я залепя на сурово пдч?
rgadzhev - специалист
Ще ви обянся как го направих. отрязах ХПЛ-а с ъглшлайфа с около 5 см по-ширк и по-дълъг, почистих повърхностите със спирт, напръсках гърба на ХПЛ-а и МДФ-а точно както е показано и на клипа, използвах същият спрей.Този гумен валяк ми се стори скъп и затва взех една точилка на която навих домакинско фолио, но трябва да се натиска много, защото това е контактно лепило. След около 1 час минах ръбовете с обер фреза стана перфектно. Имайте впредвид, че ХПЛ-а е много крехък и се чупи страшно лесно и че един спрей покрива около 2м2 двустранно, ако е по- голяма площта си купете два. Успех!


http://www.youtube.com/watch?v=rby6CBqpNfw
r4ptor - напреднал
rgadzhev написа:
Ще ви обянся как го направих. отрязах ХПЛ-а с ъглшлайфа с около 5 см по-ширк и по-дълъг, почистих повърхностите със спирт, напръсках гърба на ХПЛ-а и МДФ-а точно както е показано и на клипа, използвах същият спрей.Този гумен валяк ми се стори скъп и затва взех една точилка на която навих домакинско фолио, но трябва да се натиска много, защото това е контактно лепило. След около 1 час минах ръбовете с обер фреза стана перфектно. Имайте впредвид, че ХПЛ-а е много крехък и се чупи страшно лесно и че един спрей покрива около 2м2 двустранно, ако е по- голяма площта си купете два. Успех!


http://www.youtube.com/watch?v=rby6CBqpNfw
БЛАГОДАРЯ!
rum_sz - специалист
http://www.timberchamber.com/members_ma ... 0%BE%D0%B4


На техномебел може да се видиш с представителя за Бъгария.
rgadzhev - специалист
Каква е цената на В707 в БГ, аз го купувам от Букурещ 18лв/500мл? Има ли го в Салекс или Роси?
r4ptor - напреднал
може ли някой да помогне с информация как да СРЕЖА HPL-a??? искам да го срежа на три груби парчета за да се хване на пресата за да го залепя на суровия MDF, пък после вече като се залепи на MDF-а ще си го срежа на точни размери с циркуляра.
страх ме е да го режа на циркуляра преди да съм го залепил, да не се счипи.
rgadzhev - специалист
Аз го режа с ъглошлайф. Не опитвай със зеге, защото е много крехък. След залепване с оберфреза или ако търсиш по-голяма точност остави добавка на МДФ-а от 10мм и след това на циркуляра, както правим сдвоените плочи преди кантиране. Успех!

Тема "Лепене HPL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: