Мечтата на всяка домакиня
Здравейте.
Искам да си изясня няколко неща и реших, че компетентен отговор ще получа от тук от Вас.
Постановката е следната. Имам стена за плота с мивката 2 м. Огледах на няколко места в Добрич и най-изгодно ми е да взема комплект от 2.60м, но на части. Т.е. шкаф с плот-80 см., шкаф с мивка за вграждане в него (а не в плот) - 80см., шкаф с плот-40 см и още един - 60 см. Говоря за долните шкафчета, защото там ми е проблема. Значи от всичко това на стената от 2м смятам да наредя в най-ляво шкафа-80см, после шкафчето с мивката-80см, и после накрая това от 40см.
Проблема ми е че плотовете са заедно с шкафовете и са на части. Така остават 2 фуги в ляво и в дясно от мивката (тя заема цялото шкафче-80/60 см.). Въпроса ми е с какво да уплътня и закрия тези фуги, така, че да влиза вода там. Втория ми въпрос е дали водобранните лайсни имат тапички и ъгли за снаждане (подобно первазите за под) за да уплътня с тях ъглите насреща и в ляво. Третия ми въпрос е дали с гръбчето се закрива вртикалната лайсничка на самата мивка (от алпака) или тя остава над гръбчето и дали ще трябва да прекъсвам водобранната лайсна над мивката или мога да я оставя по цялата дължина на всички шкафчета.
Дано ме разбрахте че стана объркано. На работа съм и не мога да нарисувам картинка тук :cry: .
Ще бъда благодарен ако ми помогнете
marinskikt - специалист
На първия въпрос - По принцип трябва да са опкантени, но това не е 100 процентова защита от водата. Използвай силикон за затваряне на процепите. Има различни цветове и можеш да подбереш такъв, който да пасва на плота.
На втория - Има различни тапи, както и ъгли за водобранните лайсни.

Тема "няколко въпроса от лаик с желание да се учи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: