Мечтата на всяка домакиня
phoenix9040 - специалист
Моля изрязете си мнението за този проект на кухня ,
като Функционалност и препоръки
в ъгълът са сложени ъглови шкавчита на BLOOM
под мивката мисля да има шкав за под мивка и вграден кош за боклук
На острова има котлон ,който не съм отбелязал а под котлона е вградена
съдомиялната и две малки шкавчета за бутилки от двете и страни
До кафемашината вертикално е предвиден килер.

Прикачен файл

kuhnq.jpg
profy - специалист
Виж тема
viewtopic.php?f=7&t=39397
shadowman - майстор
Механизмите за ъгловия шкаф сам ли ще ги монтираш и съответно дъната знаеш ли как се правят? За да събереш миялна под плот на бар то той трябва да е по-широк.
phoenix9040 - специалист
Сега съм дал проекта да ми го сметнат. И се надявам да се разберем за парите ,че незнам дали ще се справя. Но ако пак искат да ми одерат кожата ще се мъча сам.
А иначе какво имаш предвид под това ,че бар плота трябва да е по голям ако има съдомиялна
-Тони- - специалист
има в предвид, че за съдомиялната ти трябва плот повече от 60 см. широк
qkimov - помощник
Незная колко ще ти е дебел плота,но ако си решил да монтираш котлон над съдомиалната може да имаш проблем с монтажа му.
Повечето котлони потъват повече от 40мм в плота а самата съдомиална трябва да опре в него от горната страна.
Иначе всичко ми изглежда супер по проекта.
Успех :wink:
phoenix9040 - специалист
Острова където е вградена съдомиялната е 90 см ,а котлона съм го събрал над нея. Сега проблема ми е в какъв вид да сложа осветление над мивката. Някак си не мога да си го представя като няма горен ред шкафове. Някакви идеи.
colyo - специалист
Сложи насочено осветление на тавана.
nelina_london - специалист
От опит казвам,че най-удобното разположение на съдомиялната е до мивката,а не срещу нея.Като приплакваш чиниите на мивката трябва да се въртиш на 180 градуса ,за да ги сложиш в съдомиялната и няма да избегнеш капките по пода.Предполагам ще имаш аспиратор над котлона,който си има осветление,а за над мивката наистина насочено осветление е решението.Чудя се обаче ,какво ще има в тази дупка между острова и стената с печките.Там ли са ъгловите шкафове на блум?
Иначе е супер проектът.Най-накрая една кухня с чекмеждета вместо обикновени вратички и висока фурна.
phoenix9040 - специалист
За съжаление Острова и съдомиялната ги правих по - рано затова просто ,ще я оставя там ,не ми се мести. А за угловите шкафове да на първият проект е с тях. Ще пусна проекта с промени

Моля някой който е технически грамотен да ми каже няколко неща
- Ако дадено чекмедже за вграждане е дадено размер на чекмеджето ,то това е размера със страниците ,но по колко сантиметра се залагат по принцип ,аз ще ги правя от ПДЧ 18 мм.
- Колко се залагат фугите за шкафчетата ( между двете чела колко мм се оставя )
- Мога ли да махна отдоло цокалът който се прибира навътре (да направя шкафчетата да са додолу примерно на 1 см без да има цокъл ( какъв му е смисълът и защо се оставя , ако няма примерно съдомиялна която да се отваря понеже там няма как да я отворя, а са само чекмеджета, за нивилация пак мога да оставя да има крака ,но просто да сваля челата на шкафовете да са до долу)
- Нещо друго което да имам напредвид ,че това ще ми е първата кухня :)

Тема "Мнения за Един проект на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: