Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, предстои ми подмяна на кухненските шкафове и искам да сложа LED лента под горния ред шкафове. Може ли някой да ме "светне" от къде мога да намеря някаква лайсна или канал в който мога да скрия LED лентата, за да изглежда естетически добре? Единственото, което открих е един пластмасов канал, но е за вграждане (необходим е поне 10mm прорез в ПДЧ-то). Ако някой знае - да казва, ако не - ще се налага да импровизирам с някакви алуминиеви лайсни... Благодаря предварително на отзовалите се!!!
Забравих да спомена, че се отнася за София :)
ivanovrg - специалист
скоро попаднах на това,но не съм ги виждал
http://www.bg-leds.com/index.php?main_p ... 035fa38f8b
Благодаря за бързия отговор :) Точно такова нещо търся, но 20+ лв за метър... Малко соленичко ми се вижда... :cry:
shadowman - майстор
Използвам пвц канали за около 7 лева за 2,6 метра. Тези канали обаче се вкопават, виж в опа кухня.
timo1 - специалист
Като поръчвах моята точно под горните шкафове казах да сложат една лента от мдф около 3-4см. широка и се получи.
Изображение
вместо лед лента си сложих лед маркуч
Изображение
sstefanov - майстор
Всеки стиропорен корниз също става за целта.
Може да си го боядисаш в какъвто цвят ти трябва.
-Тони- - специалист
ползвам алуминиев винкел 10/10 - продава се в магазините за обков - 4-5лв. за 3м. разпробива се и се хваща с рапидки.
SoWhat - специалист
Тони е казал как.
Но ако я сложиш в Г или П образен профил, светлината силно ще се концентрира.
За да е по-разпръсната - както е показал Тимо1.
Иначе такива ПВЦ или алум. профили има във всеки голям строителен магазин. По-евтино ще излезе, ако намериш в магазини за обков, прм. Кентимпекс.
Но все пак, светлината от лента е слаба, за да се ползва за основно осветление при готвене и т.н. Трябва си и по-сериозно - лунички, лум. лампа и др.
-Тони- - специалист
Винкелчето го слагам на 8-10см от гръбчето. Летата (120диода ма метър) я лепя до него от вътрешната страна. Така осветява целия плот.

Тема "Съвет за LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: