Мечтата на всяка домакиня
cliffburton - специалист
Здравейте!!!

Понеже не видях някъде да пише това което ме интересува ще питам тук.
Предстои ми монтаж на кухненски гръб. Проверих в няколко фирми но дължината на гърбовете е винаги по-къса от тава което ми е нужно /4400мм/ Най-близо до моят размер са гърбовете на фирма "РОСИ" но пак не достигат 20 сантиметра..... за съжаление.
http://www.rosi.bg/kuhnenski-grab-mat-- ... -3442.html
В "Бриколаж" и "Практикер" ги дават на линеен метър но пък излиза доста по-скъпо. Моля за съвет да постигна някакъв компромисен вариант и да не личи липсата на тези 20 сантиметра. Върти ми се в главата нещо като да оставя зад печката без гръб а да сложа стъкло или инокс но искам и други мнения на хора с опит. Също така си мисля да го направя на няколко части с някакви алуминиеви парчета /лайсни/ помежду да компенсирам липсващите сантиметри.
Очаквам препоръките ви.

Благодаря ви предварително!!!
colyo - специалист
Според мен можеш да помислиш над варианта да оставиш снадката зад печката и да залепиш върху нея едно парче алуминиева рифелова ламарина с ширината на печката.
kalpev - специалист
Зад печката можеш да сложиш интериорно стъкло. Има ги във всякакви цветове и лесно можеш да го доближиш по цвят с гръбчето или да ги комбинираш по тоналност. Самото стъкло стои много красиво и допринася за уюта ако имаш скрито осветление, защото се получават причудливи отражения и отварят пространството.
le_bambi - помощник
cliffburton написа:
....
В "Бриколаж" и "Практикер" ги дават на линеен метър но пък излиза доста по-скъпо. ....
Това да не те подвежда, че ще можеш да вземеш с дължина по-голяма от 4200mm, вероятно и техните парчета са от по 4200mm и те единствено разкрояват.
За по-голяма дължина по-добре попитай самия производител дали евентуално предлага подобно нещо в каталога си.
cliffburton - специалист
le_bambi написа:
cliffburton написа:
....
В "Бриколаж" и "Практикер" ги дават на линеен метър но пък излиза доста по-скъпо. ....
Това да не те подвежда, че ще можеш да вземеш с дължина по-голяма от 4200mm, вероятно и техните парчета са от по 4200mm и те единствено разкрояват.
За по-голяма дължина по-добре попитай самия производител дали евентуално предлага подобно нещо в каталога си.

Да но как да разбера кои е производител....??? Мислех че фирма "РОСИ" са производители но явно не са защото и те ми казаха че не може да ми доставят с 20 см. по-дълго. Предлагат 4200
colyo - специалист
В България не знам друг освен Кроношпан, ама и те чувам , че са пред затваряне.
SoWhat - специалист
Обади се в modeks.eu . Правят плотове и гърбове по поръчка и размери. Е, по скъпи са, но...
vlad0 - специалист
А тоя гръб от 4.20 едно цяло ли е? И как намери такъв плот??, защото и те са по 4.10. Ако са две парчета в Рали-М имат на 2.8, така че 2 бр. ще ти свършат работа.
cliffburton - специалист
vlad0 написа:
А тоя гръб от 4.20 едно цяло ли е? И как намери такъв плот??, защото и те са по 4.10. Ако са две парчета в Рали-М имат на 2.8, така че 2 бр. ще ти свършат работа.
Ами намерих го във фирма "РОСИ" и там едно че цената ми се вижда добра и друго че не само дължината ами и височината е по-голяма от колкото в други фирми.
Разгледай тук: http://www.rosi.bg/kuhnenski-garbove---mat/277 пък аз ще видя какво предлагат "Рали-М"
cliffburton - специалист
vlad0 написа:
А тоя гръб от 4.20 едно цяло ли е? И как намери такъв плот??, защото и те са по 4.10. Ако са две парчета в Рали-М имат на 2.8, така че 2 бр. ще ти свършат работа.
Фирма "Рали-М" предлагат размер на нещо което не е много ясно какво е освен че е ПДЧ с размери 2800x2070x18 а гърбовете им са по-малки 4100x600x38 от тези на "РОСИ" с размер 4200x650x9. Това не ме устройва..... за съжаление. Освен ако аз не съм гледал на правилното място в което много се съмнявам.

Благодаря все пак!!! Има други неща във "Рали-М" които ме заинтересуваха.

Тема "пак за кухненски гръб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: